PKO Ekstraklasa: Raków zatapia Arkę!

• Data publikacji: 26.06.2020, 20:15

W pierwszym meczu 33. kolejki rozgrywanej w ramach PKO Ekstraklasy - grupy spadkowej. Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie Arkę Gdynia 3:2 (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobywali Piątkowski, Schwarz i Kościelny, dla gości trafiali Marcus Vinícius oraz samobójczo Dominik Kun. Triumf umocnił gospodarzy na pozycji lidera grupy spadkowej. Nieco skomplikowała się natomiast sytuacja Arki.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze. Podopieczni Marka Papszuna grali szybciej, dokładniej i to skutkowało częstymi wizytami pod bramką gości. Raków przewagę przypieczętowali w 29. minucie. Kamil Piątkowski wyswobodził się z krycia, piłkę idealnie na głowę wrzucił mu Petr Schwarz, bezradny na strzał stopera Rakowa był Staniszewski i było 1:0. Gospodarze dalej grali swoje, Arka natomiast grała piach. Dwie minut przed przerwą piłkarza trenera Papszuna powiększyli swoje prowadzenie. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Schwarz, który precyzyjnym, płaskim strzałem na bramkę zamienił podanie od Tijanicia.

Po wznowieniu oglądaliśmy jeszcze 3 gole, ale co ciekawe tylko jeden w wykonaniu gdynian. W 56. minucie z rzutu rożnego dogrywał wprowadzony chwilę wcześniej Vinícius. Piłka odbiła się od Piątkowskiego, nogi Serrarensa i Patryka Kuna, który kompletnie zmylił Szumskiego. Wszystko wróciło do normy niecałe dziesięć minut później. Znów stały fragment gry dla Rakowa, znów do piłki wyskakuje stoper i znów gol! Piłkę do siatki gości skierował  Kamil Kościelny. Na osiem minut przed końcem bramkę dla Arki zdobył jeszcze aktywny od momentu wejścia na plac gry Vinícius. Jednak to wszystko na co było stać dziś Arkę.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 3:2 (2:0)

Bramki: 29' Piątkowski, 43' Schwarz, 65' Kościelny - 56'(s.) Kun, 82' Vinícius

Raków: Szumski - Kościelny, Petrášek, Piątkowski - Sapała, Schwarz (46' Lederman), Bartl (78' Bartl), Tijanić, Kun, Atak - Brown Forbes (86' Oziębała), Musiolik

Arka: Staniszewski, Zbozień, Marić, Danch, Marciniak - Nalepa, Kopczyński (75' Veijnović) - Młyński, Serrarens (72' Skhirtladze) , Jankowski (52' Vinícius) - Zawada

Żółte kartki: 56' Petrášek, 72' Kościelny, 84' Forbes - 17' Kopczyński, 27' Zbozień, 74' Nalepa

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)