Koszykówka: Alba gasi światło

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 26.06.2020, 22:31

Alba Berlin pokonała 88:65 Ludwigsburg w pierwszym meczu finału koszykarskiej ligi niemieckiej. Tym samym na 99,9% znamy złotego medalistę sezonu 2019/2020 w BBL.

Pierwsze dwa ciosy spadły na Ludwigsburg już przed pierwszą syreną i chyba już one okazały się nokautującymi. Po pierwsze Alba przez cay turniej miażdży swoich kolejnych rywali, a po drugie w szeregach Ludwigsburga dziś zabrakło ich najlepszego gracza - Brandona Knighta. Przystępujący z tą świadomością do meczu gracze Ludwigsburga od początku wyglądal, jakby nie wierzyli, że dziś z Albą da się powalczyć.

I to było widać na parkiecie. Tylko w pierwszych pięciu minutach osłabiona drużyna potrafiła przeciwstawić się Albie, prowadząc po nich 8:7. Ale było to ostatnie prowadzenie Ludwigsburga w całym meczu. Od tego momentu Alba włączyła tryb destrukcji i z każdą kolejną minutą powiększała przewagę, a wcale nie grała dziś jakiegoś rewelacyjnego meczu. Jednak dobra gra w obronie i szybki kontratak wystarczyły dziś na Ludwigsburg. Nawet rozprężenie w ostatniej odsłonie gry nie przeszkodziło Albie odnieść okazałego zwycięstwa 88:65.

Rewanżowy mecz, który absolutnie powinien być już tylko formalnością, odbędzie się w niedzielę o 15:00.

Alba Berlin - Ludwigsburg 88:65 (19:13, 27:16, 23:13, 19:23)