Bundesliga: Bayern rozbił Wolfsburg, kolejne trafienie Lewego

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 27.06.2020, 17:25

Bayern Monachium rozbił w 34. kolejce Wolfsburg 4:0. Gola z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski, popisując się 34 trafieniem w sezonie, a Bayern dokładając cztery gole w całym sezonie zaliczył 100 trafień.

W ostatnim meczu sezonu Bundesligi Bayern podejmował na wyjeździe VfL Wolfsburg. Dla Bawarczyków zawsze był to dobry rywal, któremu strzelali sporo bramek. Wolfsburg świetnie kojarzył się też Robertowi Lewandowskiemu. To właśnie w starciu z tym rywalem Polak strzelił pamiętne pięć goli w dziewięć minut.

Bayern zaczął mecz znakomicie. Już w czwartej minucie Kingsley Coman wykorzystał prostopadłe podanie Thomasa Muellera i ze spokojem pokonał Koena Castelsa w sytuacji sam na sam. Bayern dzięki temu szybko zaczął grać swoją ulubioną piłkę. Bawarczycy cierpliwie konstruowali swoje akcje i tworzyli zagrożenie pod bramką Casteelsa. Najpierw świetnie bramkarz gospodarzy obronił plasowany na dalszy słupek strzał Serge'a Gnabry'ego. Po paru minutach przed szansą znów stanął Coman, ale minimalnie chybił. Wolfsburg w ataku miał swoje dobre momenty. Często swoje akcje gospodarze kończyli strzałami sprzed szesnastki. Josip Brekalo zmarnował dogodną sytuację strzelając wprost w Neuera. Chwilę później Daniel Ginczek dobrze zachował się w polu karnym, ale minimalnie chybił. W 36. minucie pokazał się Robert Lewandowski, jednak po główce Polaka piłka powędrowała wprost do Casteelsa. Minutę później przy strzale Michaela Cuisance Belg nie miał już nic do powiedzenia. Francuz fantastycznie przymierzył i zdjął pajęczynę z okienka bramki Wolfsburga.

Po przerwie Bayern kontynuował swoją dobrą grę. Aktywny był Coman, który miał kolejną okazję na gola, ale chybił. Dwa razy z rzutu wolnego Manuela Neuera próbował zaskoczyć Maximilian Arnold, ale Neuer nie miał problemów. W końcu do głosu doszedł Lewandowski. Najpierw jego strzał obronił Casteels, a gdy Polak trafił już do siatki, to sędzia gola nie uznał z powodu spalonego Thomasa Muellera. W 71. minucie we własnym polu karnym faulował Joshua Guilavogui, za co został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Bayern zyskał rzut karny, którego na gola zamienił nie kto inny jak Robert Lewandowski. Było to 34. trafienie polskiego snajpera w sezonie Bundesligi. W 79. minucie swojego gola doczekał się Thomas Mueller. Niemiec wykorzystał dogranie Ivana Perisicia i pewnie skierował piłkę do bramki. Było to setne trafienie dla Bayernu w tym sezonie Bundesligi.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4 (0:2)

Bramki: 4' Coman, 37' Cuisance, 72' (karny) Lewandowski, 79' Mueller

Wolfsburg: Casteels - Mbabu, Pongracić, Brooks (75' Knoche), Roussilon (85' Horn) - Guilavogui, Arnold, Steffen (61' Marmoush), Brekalo (61' Joao Victor) - Ginczek (75' Gerhardt), Weghorst

Bayern: Neuer - Odriozola (62' Pavard), Boateng, Alaba (80' Hernandez), Davies - Goretzka (80' Kimmich), Cuisance - Coman (62' Perisić), Mueller, Gnabry n(62' Coutinho) - Lewandowski

Kartki: Weghorst, Guilavogui (czerwona)

Sędzia: Patrick Ittrich (Niemcy)