Bundesliga: Borussia M'gladbach w Lidze Mistrzów

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 27.06.2020, 17:50

Borussia M'gladbach pokonała w ostatniej kolejce Herthę Berlin 2:1 i zagwarantowała sobie start w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Krzysztof Piątek grał cały mecz, ale był niewidoczny.

Dla Borussii M'gladbach spotkanie z Herthą Berlin było bardzo ważne. Przed spotkaniem zajmowała ona czwarte miejsce w tabeli - ostatnie dające prawo gry w Lidze Mistrzów - a nad Bayerem Leverkusen miała dwa punkty przewagi. Hertha w ostatnim czasie prezentowała się dobrze i nie była łatwym rywalem do pokonania. W wyjściowej jedenastce Herthy znalazł się Krzysztof Piątek, który wywalczył to miejsce świetnym ostatnim meczem.

Borussia dobrze weszła w to spotkanie. Widać było po graczach z M'gladbach dużą determinację. Szybko ta postawa okazała się skuteczna. W 7. minucie Jonas Hofmann otrzymał podanie od Brela Embolo i uderzył ze skraju pola karnego w dolny róg bramki Herthy, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach, aż do końca pierwszej połowy gospodarze dyktowali warunki i byli bliscy kolejnych goli. Piłkarze Borussii oddawali bardzo dużo strzałów. Dobrze w bramce Herthy bronił Dennis Smarsch, który powstrzymał próby Brela Embolo, Filipa Neuhausa czy Larsa Stindla. Dwa razy Herthę ratował słupek. Najpierw piłka otarła się o prawy słupek po strzale Embolo, a potem w znakomitej sytuacji w słupek trafił Stindl. Hertha w ataku nie mogła nic stworzyć, a Krzysztof Piątek był niewidoczny.

Po przerwie kolejne okazje mieli zawodnicy z M'gladbach. Brel Embolo znów nie wykorzystał świetnej szansy, kierując piłkę tuż obok słupka. Hertha pierwsze poważne zagrożenie stworzyła dopiero w 73. minucie, kiedy Arne Maier dobrze przymierzył, ale świetną paradą popisał się Yann Sommer, który nie miał roboty przez praktycznie cały mecz. Borussia odpowiedziała skutecznie w 79. minucie. Tym razem Embolo już się nie pomylił, wykorzystał podanie Hofmanna i umieścił piłkę w bramce. Honorowego gola dla Herthy już w doliczonym czasie zdobył Vedad Ibisević. Bośniak trafił do pustej bramki po idealnym wyłożeniu piłki przez Jessica Ngankama. Borussia mogła jeszcze zdobyć trzecią bramkę, ale Smarsch powstrzymał strzał Raffaela i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Borussia dzięki temu zagwarantowała sobie występ w Lidze Mistrzów. Krzysztof Piątek rozegrał całe spotkanie, ale nie był to najlepszy występ Polaka.

Borussia M'gladbach - Hertha Berlin 2:1 (1:0)

Bramki: 7' Hofmann, 79' Embolo - 90+1' Ibisević

Borussia: Sommer - Lainer (90+2 Jantschke), Ginter, Elvedi, Bensebaini - Kramer, Neuhaus - Hofmann, Stindl (90+2' Raffael), Herrmann (60' Traore) - Embolo (88' Benes)

Hertha: Smarsch - Esswein (46' Leckie), Boyata, Torunarigha, Plattenhardt (46' Maier) - Stark, Grujić (46' Skjelbred)(76' Ngankam) - Lukebakio, Darida (67' Ibisević), Cunha - Piątek

Kartki: Kramer - Skjelbred - Stark

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy)