Bundesliga: Alba Berlin mistrzem Niemiec

• Data publikacji: 28.06.2020, 16:48

Już w pierwszym meczu finałowym Alba Berlin wypracowała dużą przewagę nad Ludwigsburgiem. W rewanżu zespół z Berlina wygrał jednym punktem i został mistrzem Niemiec po turnieju finałowym rozgrywanym w czasie pandemii.

Finał Bundesligi rozgrywany był w formule mecz i rewanż. Po pierwszym spotkaniu rywalizacji Alby Berlin z MHP Riesen Ludwigsburg wszystko było prawie rozstrzygnięte. Przedwczoraj Alba wygrała 88:65. Odrobienie 23 punktów straty wydawało się być dla Ludwigsburgiem bardzo trudnym zadaniem, także z powodu braku kontuzjowanego Marcosa Knighta.

Na boisku ponownie mocniejsza była Alba. Podopieczni Alejandro Garcii Renesesa po pierwszej kwarcie prowadzili 21:11 i powiększyli przewagę w dwumeczu. W drugiej części gry nieznacznie lepsza była drużyna z Ludwigsburga. Do przerwy Alba wygrywała jednak 42:35. Przewaga zespołu z Berlina wynosiła w granicach 10 punktów. W ostatniej kwarcie Riesen zaliczyli serię 8:0 i zbliżyli się do Alby na punkt. W końcówce nie zdołali jednak zdobyć punktów na wagę zwycięstwa i przegrali 74:75.

Alba Berlin sięgnęła po 9. tytuł mistrza Niemiec w historii klubu. Stołeczny zespół po raz ostatni był najlepszy w ligowych rozgrywkach w sezonie 2007/08. W turnieju finałowym rozegranym podczas pandemii w Monachium, ekipa z Berlina wygrała wszystkie 10 spotkań. W ćwierćfinale wyeliminowała Gottingen, w półfinale Oldenburg, a w finale okazała się wyraźnie lepsza od Ludwigsburga.

MHP Riesen Ludwigsburg - Alba Berlin 74:75 (11:21, 24:21, 19:25, 20:8) w dwumeczu 139:163