LaLiga: Espanyol pokonany! Real dwa punkty przed Barceloną!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 28.06.2020, 23:47

Po jednostronnym spotkaniu Real Madryt pokonał na wyjeździe ostatni w tabeli zespół Espanyolu Barcelona 1:0. Tym samym "Królewscy" utrzymali się na pozycji lidera LaLiga i odskoczyli drugiej FC Barcelonie na 2 punkty.

Obie drużyny znajdują się na dwóch odmiennych końcach tabeli. Ich motywacja przed dzisiejszym starciem była jednak równie wielka. Real miał szansę odskoczyć na dwa punkty FC Barcelonie, która wczoraj zaliczyła kolejną wpadkę. "Blaugrana" zremisowała na wyjeździe z Celtą Vigo i jeszcze pogorszyła swoją sytuację względem "Królewskich". Na dodatek już w następnej kolejce ekipę z Katalonii czeka hitowe starcie z Atletico Madryt. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a niewątpliwie są usatysfakcjonowani z takiego obrotu sprawy, ale wiedzą, że aby zdobyć mistrzostwo także oni sami muszą udowodnić coś swoim kibicom.

Spotkanie z Espanyolem wcale nie musiało należeć do najłatwiejszych. Popularne "Papugi"  znajdują się na szarym końcu tabeli, ale wciąż mają jeszcze szansę na utrzymanie. Jako, że muszą zdobyć co najmniej 8 "oczek"  aby wydostać się ze strefy spadkowej są podwójnie zmotywowani. Swoją determinację pokazali już w pojedynkach z takimi drużynami jak Atletico, Sevilla czy właśnie "Duma Katalonii". Wówczas udało im się opuścić murawę z jednym punktem. Nic więc dziwnego, że planowali sprawić kolejną niespodziankę.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły utrzymywały się przy piłce na poziomie 50%, ale to gospodarze częściej dochodzili do sytuacji bramkowych. Większość strzałów wykonywanych przez piłkarzy każdej z drużyn była jednak niecelna. Sytuacja zmieniła się po przerwie na dostarczenie płynów. W 36. minucie Karim Benzema, który znakomicie przymierzył z narożnika pola karnego. Świetnie interweniował jednak Diego Lopez. Ponownie pod bramką Espanyolu zrobiło się gorąco na minutę przed końcem tej części spotkania. Po zamieszaniu w "szesnastce" celny strzał oddał Eden Hazard. Defensorzy z Barcelony zdołali jednak wybić futbolówkę na rzut rożny. Kilkanaście sekund później stało się natomiast to, czym od dłuższego czasu pachniało. Casemiro rozpoczął natarcie na bramkę rywali i podał do Benzemy. Francuski napastnik pięknym podaniem piętą oddał piłkę Brazylijczykowi, który bez problemu, na wślizgu z bliskiej odległości skierował ją do bramki. W efekcie Real zszedł z boiska z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa przebiegała już pod całkowite dyktando "Królewskich" podopieczni Zinedine'a Zidane'a przez większość czasu utrzymywali się przy piłce i wciąż próbowali przedrzeć się pod pole karne rywali.  Mimo że przyjezdni nie zdołali strzelić kolejnej bramki, nie pozwolili także gospodarzom na wyrównanie. W efekcie to piłkarze z Madrytu zdobyli 3 "oczka" i wysunęli się w ligowej tabeli przed ekipę "Blaugrany"

Espanyol Barcelona - Real Madryt CF 0:1 (0:1)

Bramki: 45' Casemiro

Espanyol Barcelona: Diego Lopez - Gomez, Bernardo, Cabrero, Vila Rossello (46' Pedrosa) - Darder (70' Melamed), David Lopez (84' Lozano), Loca, Embarba (69' Calleri)- de Tomas, Wu (58' Melendo)

Real Madryt CF: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Valverde - Hazard (63' Vinicius Junior), Isco (63' Rodrygo Goes)- Benzema

Żółte kartki: 68' Pedrosa - 87' Vinicius Junior

Sędzia: Antonio Miguel Mateu Lahoz

Wyniki pozostałych spotkań 32. kolejki:

Sevilla FC - Real Valladolid 1:1 (0:1)

Bramki: Ocampos (83. (K)) - Olivas (25)

Athletic Bilbao - Mallorca 3:1 (2:0)

Bramki: Garcia (16. (K)), Sancet (24), Villalibre (90) - Budimir (69. (K))

Celta Vigo - FC Barcelona 2:2 (0:1)

Bramki: Smolov (50), Aspas (88) -  Suarez (20, 67)

Osasuna Pampeluna - CD Leganes 2:1 (1:0)

Bramki: Gallego (09, 90) - Aviles (50)

Atletico Madryt - Deportivo Alaves 2:1 (0:0)

Bramki: Niguez (59), Costa (71 (K)) - Joselu (93 (K))

UD Levante - Betis Sevilla 4:2 (2:0)

Bramki: Mayoral (21), Bardhi (35), Morales (51), Rochina (59) - Canales (70), Juanmi (88)

Villarreal CF - Valencia CF 2:0 (2:0)

Bramki: Alcacer (14), Moreno (44)

Granada CF - Eibar 0:2 (0:1)

Bramki: Soldado (48) - De Blasil (16), Kike (69)