PKO Ekstraklasa: Cracovia lepsza od Pogoni

• Data publikacji: 29.06.2020, 20:03

Cracovia pokonała w ostatnim meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy ekipę Pogoni Szczecin - 2:1, choć w końcówce było gorąco.

Trudno było wskazać przed tym meczem faworyta, gdyż oba zespoły mają w ostatnich tygodniach zniżkę formy. Od początku lepiej grali goście ze Szczecina i to oni dyktowali tempo. Bardzo groźnie zrobiło się w 13. minucie, gdy Sebastian Kowalczyk wyłożył piłkę Kamilowi Drygasowi, ale ten huknął wprost w poprzeczkę. Niespełna dziesięć minut później, "Portowcy" sprezentowali gospodarzom gola. Florian Loshaj płasko dograł w pole karne, a Benedikt Zech uprzedził swojego bramkarza, pakując futbolówkę do własnej siatki. Po utarcie bramki, Cracovia się nieco ożywiła, lecz próby Mateusza Wdowiaka i Davida Jablonsky'ego były nieskuteczne.

W 53. minucie mogło być po równo, ale po indywidualnej akcji Kowalczyka piłka odbiła się tylko od słupka. Niewykorzystane okazje zemściły się na gościach w 78. minucie meczu. Wdowiak dośrodkował na głowę Pelle van Amersfoorta, a Holender skierował futbolówkę do rąk Dante Stipcy, który wpadł razem z nią poza linię bramkową. Pogoń walczyła jednak do samego końca i to zostało im wynagrodzone. W 91. minucie, Paweł Cibicki podał do Ricardo Nunesa, a ten wbiegł w szesnastkę i strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Lukasa Hrosso. Ostatecznie trzy punkty zostały jednak w Krakowie.

Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)

Bramki: 22' (sam.) Zech, 78' van Amersfoort - 90+1' Nunes

Cracovia Kraków: Hrosso - Rapa, Dytyatev, Jablonsky, Pestka - Dimun, Loshaj, Hanca, van Amersfoort, Wdowiak (89' Rakoczy) - Lopes

Pogoń Szczecin: Stipica - Nunes, Zech, Triantafyllopoulos, Stec - Dąbrowski (65' Cibicki), Listkowski (79' Kacper), Drygas (71' Turski), Kowalczyk, Podstawski - Frączczak

Żółte kartki: 18' Jablonsky, 90+4' Hrosso - 35' Dąbrowski

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)