2 Liga: trwa zwycięska passa Polkowic, Łęczna wygrywa w Stargardzie

• Data publikacji: 02.07.2020, 14:24

Za nami 29. seria gier w drugiej lidze. Najciekawiej było w Katowicach, gdzie GKS podejmował rozpędzony Górnik Polkowice oraz w Stargardzie, gdzie Błękitni grali z Górnikiem Łęczna.

GKS Katowice 1:2 Górnik Polkowice

60' (k.) Stefanowicz - 22' Wacławczyk, 56' Bednarski

Gospodarze po porażce we Wronkach z rezerwami Lecha chcieli odkupić winy i zdobyć trzy punkty w starciu z Górnikiem Polkowice. Jednak rozpędzeni w ostatnich dniach goście zapowiedzieli, że przyjechali do Katowic po kolejne zwycięstwo. Rzeczywiście, od początku polkowiczanie lepiej się prezentowali, dobrze się przesuwali, uniemożliwiając GKS-owi rozwinięcie skrzydeł. W 22. minucie zrobiło się więc - 0:1. Nieco przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Kamila Wacławczyka, a ten cudownie huknął w długi róg, odbijając jeszcze ją od słupka. Zespół z Dolnego Śląska miał jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia, ale do przerwy gole już nie padły. Po zmianie stron zaś, Michał Bednarski wykończył swój rajd, posyłając piłkę tuż przy słupku obok bezradnego Bartosza Mrozka. Katowiczanie odpowiedzieli w 60. minucie, gdy dostali dość kontrowersyjny rzut karny. Do piłki podszedł Maciej Stefanowicz i pewnym strzałem w przeciwległy róg dał swojej drużynie kontakt. Ostatecznie taki rezultat utrzymał się już do końca meczu, a polkowiczanie mogli świętować czwarte z rzędu zwycięstwo.

Błękitni Stargard 1:2 Górnik Łęczna

74' Bochnak - 22' (k.) Wojciechowski, 75' Stromecki

Potknięcia GKS-u oraz Widzewa skrzętnie wykorzystał po raz kolejny Górnik Łęczna, inkasując cenne trzy punkty w Stargardzie. Prowadzenie zespołowi z Lubelszczyzny dał w 22. minucie Paweł Wojciechowski, pewnie wykorzystując "jedenastkę". Taki wynik utrzymał się praktycznie do ostatniego kwadransa. Najpierw, w 74. minucie wyrównał Mateusz Bochnak, lecz odpowiedź łęcznian była natychmiastowa i już po 60 sekundach Marcin Stromecki odzyskał prowadzenie, którego Górnik nie oddał do samego końca. Dzięki tej wygranej, ekipa Kamila Kieresia zrównała się punktami z Widzewem i odskoczyła nieco GKS-owi.

.....

Pozostałe wyniki 29. kolejki:

Olimpia Elbląg 1:0 Pogoń Siedlce

50' Bucio

Znicz Pruszków 4:0 Legionovia Legionowo

2' (k.), 67' Zjawiński, 83' Faliszewski, 88' Szymański

Stal Stalowa Wola 2:1 Lech II Poznań

26' Fidziukiewicz, 31' Mroziński - 29' (k.) Tomczyk

Resovia Rzeszów 1:2 Garbarnia Kraków

25' Kubowicz - 59' Kuczak, 81' Kowalski

Gryf Wejherowo 0:2 Stal Rzeszów

42' Plewka, 57' Goncerz

Bytovia Bytów 1:1 Skra Częstochowa

16' Czubak - 81' Rumin

Widzew Łódź 1:1 Elana Toruń

17' Robak - 37' Hrnciar