Fortuna 1.Liga: jastrzębianie tracą punkt w końcówce, a bielszczanie ratują

• Data publikacji: 03.07.2020, 11:00

Za nami 28. oraz 29. kolejka Fortuna 1.Ligi. My przyjrzeliśmy się spotkaniom 29-tej rundy, w Jastrzębiu-Zdroju i Bełchatowie.

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:2 Stal Mielec

58' Adamek - 45' (sam.) Bojdys, 90+1' Getinger

Zespół z Mielca, który również walczy o awans do PKO Ekstraklasy wygrał na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie-Zdrój i zmienił na prowadzeniu Podbeskidzie. Scenariusz spotkania był dość podobny do tego w Bełchatowie, lecz jastrzębianie grali lepiej niż bełchatowianie. Stal uzyskała prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, gdy do własnej bramki pechowo trafił Michał Bojdys. Jednak jeszcze przed upływem godziny gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Kamila Adamka. Taki rezultat utrzymywał się praktycznie do ostatnich sekund, ale w doliczonym czasie gry, gola na wagę zwycięstwa zdobył dla przyjezdnych Krystian Getinger.

GKS Bełchatów 1:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

82' Wołkowicz - 90+2' Osyra

Do Bełchatowa przyjechało walczące o awans do PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Miała to być wyprawa po łatwe trzy punkty, ale taka nie była. Gospodarze zamurowali dostęp do własnej bramki, dlatego też na gole przyszło nam czekać do samej końcówki. "Górale" dominowali w każdym aspekcie gry, lecz to GKS zdobył bramkę jako pierwszy. W 82. minucie trafił Krzysztof Wołkowicz, zaś punkt dla Podbeskidzia uratował w doliczonym czasie Kornel Osyra. Ten remis pozbawił jednak gości pozycji lidera na rzecz Stali Mielec.

.....

Radomiak Radom 3:1 Wigry Suwałki

12' Mikita, 71' Nowak, 88' Makowski - 61' Gojko

Stomil Olsztyn 2:0 Olimpia Grudziądz

70' Biedrzycki, 90+1' Hinokio

GKS Tychy 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

59' Kamavuaka

Puszcza Niepołomice 0:1 Miedź Legnica

40' (k.) Marquitos

Warta Poznań 1:2 Chrobry Głogów

90+2' Jakóbowski - 63' Mandrysz, 86' Lebedyński

Sandecja Nowy Sącz 1:1 Zagłębie Sosnowiec

73' Kun - 12' Karbowy

Odra Opole 0:0 Chojniczanka Chojnice

.....

28. kolejka:

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 Stomil Olsztyn

59' (sam.) Bondarenko, 63' Danielak

Wigry Suwałki 2:4 GKS Bełchatów

55' Czułowski, 90+1' (k.) Sauczek - 20', 37' Winsztal, 31' (k.) Małachowski, 88' Golański

Stal Mielec 2:0 Radomiak Radom

6' Bodzioch, 35' (k.) Nowak

Olimpia Grudziądz 2:4 GKS Tychy

65' Szywacz, 81' (k.) Joao Augusto - 40', 59' Grzeszczyk, 63' Lewicki, 69' Biegański

Miedź Legnica 0:0 Warta Poznań

Zagłębie Sosnowiec 1:3 Odra Opole

65' Beneta - 5', 71' Piech, 62' Trojak

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:3 Chojniczanka Chojnice

79' (k.) Mróz - 15', 25' Surdykowski, 31' Kuzimski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 Puszcza Niepołomice

45' Gergel - 19' (sam.) Gutkovskis, 27' Radionov, 74' Żurek

Chrobry Głogów 1:0 Sandecja Nowy Sącz