PKO Ekstraklasa: Biała Gwiazda wygrywa w Łodzi i zostaje w elicie!

• Data publikacji: 03.07.2020, 20:02

Wisła Kraków pokonała w Łodzi miejscowy ŁKS, w inauguracyjnym spotkaniu 34. kolejki - 2:1 i zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Zdegradowany już ŁKS Łódź podejmował na swoim stadionie, wciąż walczącą o ekstraklasowy byt Wisłę Kraków. Od początku, ku zaskoczeniu wielu, lepiej prezentowali się łodzianie, a w 9. minucie gry udokumentowali to golem. Dragoljub Srnić podał piłkę do Pirulo, a Hiszpan wpadł w pole karne i przymierzył w kierunku dalszego słupka, nie dając Mateuszowi Lisowi żadnych szans na skuteczną interwencję. Wisła odpowiedziała w 23. minucie, gdy po dośrodkowaniu Mateusza Hołowni strzelał Chuca, lecz trafił tylko w słupek. Gdy wydawało się, że ŁKS zejdzie do szatni z prowadzeniem, to w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Alon Turgeman, omijając Arkadiusza Malarza i pakując futbolówkę do pustej bramki.

Sześć minut po zmianie stron zrobiło się - 1:2. Jan Sobociński faulował w polu karnym Turgemana, a sam poszkodowany wymierzył chwilę później sprawiedliwość. Kilkanaście minut potem, krakowianie mieli kolejny rzut karny, ale tym razem Rafał Boguski przegrał w starciu z Malarzem. Gospodarze do końca próbowali chociaż wyrównać, ale ostatecznie musieli znów pogodzić się z porażką. Wisła zaś, po tej wygranej zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: 9' Pirulo - 45+2', 51' (k.) Turgeman

ŁKS Łódź: Malarz - Grzesik, Moros, Sobociński (70' Dominguez), Wolski - Pirulo, Trąbka (81' Sajdak), Rozwandowicz, Srnić, Ratajczyk - Samu Corral (70' Sekulski)

Wisła Kraków: Lis - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Basha, Kuveljić, Boguski, Chuca (46' Wojtkowski), Hołownia (70' Buksa) - Turgeman (77' Tupta)

Żółte kartki: 37' Grzesik, 65' Samu Corral - 32' Klemenz, 74' Kuveljić, 87' Niepsuj, 90+4' Sadlok

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)