PKO Ekstraklasa: wysokie zwycięstwo Górnika nad Rakowem

• Data publikacji: 10.07.2020, 22:26

Górnik Zabrze wysoko pokonał ekipę Rakowa Częstochowa w drugim meczu 35. kolejki PKO Ekstraklasy. Dubletem popisał się Igor Angulo, który goni jeszcze w tabeli strzelców Christiana Gytkjaera.

Mecz w Zabrzu udanie rozpoczął się dla gości, którzy już po czterech minutach gry otworzyli wynik. Przemysław Wiśniewski zagrał ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Petr Schwarz i pewnym uderzeniem pokonał Martina Chudego. Gospodarze nie załamali się i w 20. minucie odpowiedzieli golem wyrównującym. Częstochowianie stracili futbolówkę, tę przejął Jesus Jimenez i dograł do swojego rodaka Igora Angulo, który dopełnił tylko formalności. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje okazje, ale do przerwy gole już nie padły.

Po zmianie stron więcej atakowali "Górnicy" i to przyniosło efekt po nieco ponad godzinie gry. Do bramki Rakowa, podążając na wślizgu z dobitką trafił rezerwowy zabrzan Piotr Krawczyk, który po przerwie zmienił Georgiosa Giakoumakisa. Jednak po dokładnej weryfikacji stwierdzono samobójcze trafienie Jarosława Jacha. W 72. minucie zrobiło się już - 3:1, gdy dublet ustrzelił Angulo. Tym razem Hiszpan na raty dobijał mocne uderzenie sprzed pola karnego Alassany Manneha. Posypał się Raków w drugiej połowie, a dopełnieniem tego był czwarty gol dla Górnika. Na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, do bramki gości trafił Jimenez. Zapachniało w Zabrzu trochę "Tiki-Taką" po tej akcji i pięknym wykończeniu Hiszpana.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 4:1 (1:1)

Bramki: 20', 72' Angulo, 61' (sam.) Jach, 86' Jimenez - 4' (k.) Schwarz

Górnik Zabrze: Chudy - Vasilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Jirka (90+1' Ryczkowski), Prochazka (79' Ściślak), Manneh, Jimenez - Giakoumakis (46' Krawczyk), Angulo

Raków Częstochowa: Gliwa - Tudor, Petrasek, Piątkowski - Kun (66' Bartl), Schwarz, Sapała, Babenko (72' Lederman), Jach - Brown Forbes, Musiolik

Żółte kartki: 3' Wiśniewski, 58' Jirka, 74' Prochazka

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)