LaLiga: Real Madryt nie zwalnia tempa

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 10.07.2020, 23:44

Na zakończenie 35. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na własnym terenie Deportivo Alaves 2:0. Tym samym utrzymało dotychczasową 4-punktową przewagę na FC Barceloną. Zespół z Alaves natomiast dzielą od strefy spadkowej już tylko 3 punkty, co sprawia, że Baskowie do końca muszą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Real Madryt znajduje się na szczycie tabeli. Walka o mistrzostwo Hiszpanii wciąż jednak trwa i choć "Królewscy" wyprzedzają FC Barcelonę nadal muszą mieć się na baczności. Mecz z Deportivo Alaves to kolejne z kluczowych dla Realu pojedynków. Zwycięstwo oznaczało zwiększenie przewagi nad drugą w tabeli "Blaugraną" do czterech "oczek".

To właśnie gospodarze byli zdecydowanymi faworytami dzisiejszego starcia, gdyż drużyna z Kraju Basków spisuje się w ostatnich tygodniach fatalnie. Piłkarze Deportivo po wznowieniu rozgrywek zanotowali pięć porażek. Mają też od madrytczyków o ponad połowę punktów w tabeli mniej.

Zawodnicy obu drużyn rozpoczęli pierwszą połowę z wysokiego "C". Najpierw golkipera gości postraszył groźnym strzałem sprzed pola karnego Luka Modrić. Chwilę później zrobiło się gorąco w "szesnastce" Realu. Futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę. Mimo ogromnych rotacji, jakie zmuszony był przeprowadzić Zinedine Zidane defensywie, linia obrony "Królewskich" prezentowała się solidnie. Odwrotnie było po drugiej stronie boiska. W 10. minucie spotkania po znakomitej szarży, pod bramką gości sfaulowany przez Ximo Navarro został Ferland Mendy. Tym razem do rzutu karnego podszedł Karim Benzema, który godnie zastąpił nieobecnego kapitana "Los Blancos". Francuz pewnie wykorzystał "jedenastkę" i otworzył wynik na 1:0. Gol nie spowolnił jednak tempa gry. W 19. minucie mogło być już 2:0 po samobójczym strzale obrońcy Deportivo. Czujny był natomiast Thibaut Courtois, który uspokoił sytuację. Przyjezdni nie ograniczali się jednak tylko do działań defensywnych. Wyjątkowo często znajdowali się pod bramką rywali, starając się sforsować obronę miejscowych. W 26. minucie celnym, mocnym uderzeniem popisał się Oliver Burke, ale belgijski bramkarz ponownie był na posterunku. Pod koniec pierwszych 45. minut mecz lekko stracił na dynamice. Gra toczyła się głównie w środku pola, a akcje obu zespołów kończyły się zazwyczaj jeszcze przed "szesnastką". W efekcie piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 1:0.

Na drugą połowę piłkarze Alaves weszli lekko podminowani. Mieli trudności z konstruowaniem akcji pozycyjnych i konstruowaniem kontrataków.  Gospodarze nie zamierzali natomiast poprzestać na jednym trafieniu. Podwyższyć wynik udało im się już 5 minut po ponownym pojawieniu się na murawie. Benzema po kilkumetrowym rajdzie wyłożył piłkę Asensio, który trafił praktycznie do pustej bramki. Od tej pory "Królewscy" całkowicie zdominowali spotkanie. Przyjezdni ograniczyli się do kilku celnych, choć niezbyt mocnych strzałów w światło bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Realu.

Real Madryt CF - Deportivo Alaves 2:0 (1:0)

Bramki: 11' Benzema, 51' Asensio

Real Madryt CF: Courtois - Lucas Vazquez, Militao, Varane, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić (70' Valverde) - Rodrygo Goes (82' Isco), Asensio (70' Vinicius Junior) - Benzema

Deportivo Alaves: Roberto - Marin, Ely, Laguardia, Navarro (23' Aguirregabiria) - Edgar (69' Sainz), Fejsa (56' Mahmoud), Camarasa, Burke - Perez (56' Rioja), Joselu (69' Jose Rodriguez)

Bramki: (79.) Hugo Duro - (65.,85.) Santi Cazorla, (92.) Ruben Pena

Betis Sevilla - Osasuna Pampeluna 3:0 (2:0)

Bramki: (03.) Guido Rodriguez, (24.) Alfonso Pedraza, (96.) Carles Alena

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)

Real Sociedad - Granada CF 2:3 (0:2)

Bramki: (47.) M. Merino, (83.) M.Oyarzabal - (21.) A. Puertas, (43.) R. Soldado, (88.) D. Duarte