Liga Mistrzyń rozstrzygnięta! Polka z medalem i tytułem najlepszej rozgrywającej

• Data publikacji: 06.05.2018, 20:20

W finale Ligi Mistrzyń 2017/2018 VakifBank Istambuł obroniło tytuł z zeszłego roku i pewnie pokonało w 3 setach Alba Blaj. W meczu o brąz włoskie Imoco Volley, z Joanną Wołosz w składzie, również w 3 setach, wygrało starcie
z Galatasaray SK Istambuł.

W pierwszym dzisiejszym meczu mistrzynie Włoch od początku budowały przewagę. Świetnie radziły sobie Samantha Estephania, Guadalupe Bricio Ramos oraz Samanta Fabris. Joanna Wołosz kreatywnie rozgrywała piłkę i dobrze rozumiała się z resztą zespołu.  Siatkarki włoskiego klubu nie dały się dogonić i pierwszego seta wygrały 25:17. W drugim secie podopieczne Daniele'a Santarelli przeważały przede wszystkim w kontrataku oraz zagrywce, nie pozwoliły zawodniczkom Galatasaray zdobyć więcej niż 18 punktów. Trzeci i ostatni set był pokazem walki zespołu z Turcji. Zawodniczki ze Stambułu potrafiły dotrzymać kroku przeciwniczkom, ale w decydującym momencie to mistrzynie Italii wykazały się większym doświadczeniem i ostatecznie zwyciężyły 25:20, a w całym meczu 3:0 i tym samym zajęły najniższe miejsce na podium tego sezonu Ligi Mistrzyń.

VakifBank SK Stambuł wygraną z rumuńskim CS Volei Alba-Blaj zapewniło sobie czwarty w historii klubu tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzyń. Zespół z Turcji w trzech krótkich setach pokonał Rumunki, dla których srebrny medal jest pierwszym w Lidze Mistrzyń w historii klubu. Zgodnie z tradycją - po meczu finałowym zostały przyznane nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek.

MVP została Gözde Sonsirma (Vakıfbank Stambuł)

Najlepsza atakująca: Ana Cleger (CS Volei Alba-Blaj)

Najlepsze środkowe: Milena Rašić (VakıfBank Stambuł), Nneka Onyejekwe (CS Volei Alba-Blaj)

Najlepsze przyjmujące: Kimberly Hill (Imoco Volley Conegliano), Zhu Ting (Vakifbank Stambuł)

Najlepsza libero: Hatice Gizem Örge (Vakifbank Stambuł)

Najlepsza rozgrywająca: Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano)