Podsumowanie V tygodnia Ligi Narodów

• Data publikacji: 25.06.2018, 08:56

Najważniejszą wiadomością dla polskich kibiców siatkówki jest awans podopiecznych Vitala Heynena do turnieju finałowego Ligi Narodów, który odbędzie się we francuskim Lille, ale w ostatniej kolejce doszło też do kilku ciekawych spotkań.

O sukcesie reprezentantów Polski więcej możecie przeczytać TUTAJ. W drugim meczu "polskiej" grupy doszło do dużej niespodzianki. Argentyńczycy pokonali w trzech setach Brazylię, która mimo porażki zagwarantowała sobie udział w turnieju finałowym.

Polska 3 - 0 Australia (25-16, 26-24, 25-23)

Argentyna 3 - 0 Brazylia (25-23, 25-22, 25-21)

Tabela turnieju w Melbourne:

Pozycja Państwo Punkty Sety
1. Polska 6 7:3
2. Argentyna 6 6:4
3. Brazylia 6 6:4
4. Australia 0 1:9

W chińskim Jiengmen trzy zwycięstwa odnieśli Serbowie, którzy w ostatniej kolejce pokonali gospodarzy 3-1. W drugim spotkaniu tej grupy Kanadyjczycy pokonali w trzech setach reprezentację Japonii.

Serbia 3 - 1 Chiny (25-21, 25-22, 17-25, 25-15)

Kanada 3 - 0 Japonia (25-23, 25-20, 25-22)

Tabela turnieju w Jiangmen:

1. Serbia 9 9:2
2. Kanada 6 6:3
3. Chiny 3 4:7
4. Japonia 0 2:9

Najbardziej zacięte spotkania zostały rozegrane w Teheranie. Gospodarze dopiero po tie-breaku uporali się z brązowymi medalistami Mistrzostw Świata - Niemcami, a Koreańczycy również w pięciu setach musieli uznać wyższość Bułgarów.

Iran 3 - 2 Niemcy (25-20, 23-25, 25-22, 22-25, 15-11)

Bułgaria 3 - 2 Korea Południowa (19-25, 25-22, 25-18, 22-25, 15-12)

Tabela turnieju w Teheranie:

1. Iran 8 9:4
2. Niemcy 6 8:5
3. Bułgaria 3 6:8
4. Korea Południowa 1 3:9

Najciekawszą grupą była ta, która rozgrywała swoje mecze we włoskiej Modenie. W ostatniej kolejce, jednak obydwa spotkania w tej grupie zakończyły się w trzech setach. Francuzi pokonali Rosjan, a Amerykanie okazali się lepsi od Włochów.

Francja 3 - 0 Rosja (25-20, 25-13, 25-18)

USA 3 - 0 Włochy (25-23, 25-17, 29-27)