PKO Ekstraklasa: Arka nieznacznie lepsza od ŁKS-u

• Data publikacji: 11.07.2020, 16:55

Arka Gdynia pokonała w meczu spadkowiczów z PKO Ekstraklasy ekipę ŁKS-u Łódź - 3:2, choć po pierwszej połowie zanosiło się na pogrom.

W Gdyni zmierzyły się ze sobą dwie zdegradowane już drużyny - Arka i ŁKS. Od początku stroną dominującą byli gospodarze, którzy dużo częściej gościli pod bramką łodzian. Efekty tego nadeszły w 20. minucie gry, gdy Marcus Da Silva szczupakiem wykończył dośrodkowanie Adama Marciniaka. Na kolejne emocje przyszło nam czekać do samej końcówki pierwszej połowy. Najpierw, w 41. minucie z rzutu karnego podwyższył Michał Nalepa, zaś tuż przed zejściem do szatni, na - 3:0 trafił Maciej Jankowski, dobijając wcześniejszy strzał Adama Dancha.

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała, a dziesięć minut później padł gol dla ŁKS-u. Premierowe trafienie w PKO Ekstraklasie zaliczył rezerwowy Samu Corral, który strzałem z tzw. "czuba" wykończył dogranie od Pirulo. Goście atakowali dalej, lecz sami sobie utrudniali zadanie. Gdy Pirulo strzelał do pustej bramki, to Maksymilian Rozwandowicz wcielił się w obrońcę Arki i wybił piłkę z linii bramkowej. Udało im się jednak zdobyć kolejną bramkę, gdy w 85. minucie inny z rezerwowych - Łukasz Sekulski wykorzystał dośrodkowanie Macieja Wolskiego. Ostatecznie Arka zwyciężyła - 3:2, a ŁKS znów zanotował bolesną porażkę.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 3:2 (3:0)

Bramki: 20' Da Silva, 41' (k.) Nalepa, 45' Jankowski - 55' Samu Corral, 85' Sekulski

Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Danch, Helstrup, Zbozień - Młyński, Nalepa, Kopczyński, Markiewicz (90' Bergqvist), Da Silva (69' Antonik) - Jankowski (82' Zawada)

ŁKS Łódź: Malarz - Moros, Dąbrowski, Ratajczyk, Wolski - Klimczak, Guima (46' Trąbka), Rozwandowicz, Pirulo, Srnić - Wróbel (46' Samu Corral, (71' Sekulski)

Żółte kartki: 45+2' Młyński - 45+2' Guima, 90+1' Klimczak

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)