PKO Ekstraklasa: Legia pokonuje Cracovię i zapewnia sobie mistrzostwo!

• Data publikacji: 11.07.2020, 19:28

Legia Warszawa pokonała u siebie Cracovię Kraków - 2:0 i zapewniła sobie tytuł mistrzów Polski. Tym samym rewanż za półfinał Totolotek Pucharu Polski udał się "Wojskowym" znakomicie.

Od samego początku czuć było w powietrzu, że jest to mecz o wielką stawkę. Rzeczywiście emocji i ostrej gry nie brakowało o czym po dziesięciu minutach przekonał się Andre Martins, który musiał zejść z murawy z kontuzją. Jednak w 23. minucie Legia objęła oczekiwane prowadzenie. Paweł Wszołek dośrodkował ze skrzydła wprost na głowę Tomasa Pekharta, a Czech skierował piłkę do bramki. W kolejnych minutach gospodarze mieli kolejne okazje, ale ani Pekhart, ani Luis Rocha ani też Valeriane Gvilia nie zdołali podwyższyć tego prowadzenia.

Kilka chwil po zmianie stron przed doskonałą szansą stanął Luquinhas, ale jego próba została w ostatniej chwili zablokowana przez jednego z krakowian. W 64. minucie mecz został na kilka minut przerwany, gdyż kibice odpalili sporo rac. Najlepszą okazję dla "Pasów" miał Cornel Rapa, ale po jego główce piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Legii. Ta sytuacja zemściła się na gościach dosłownie 60 sekund potem. Bartosz Slisz przechwycił futbolówkę przed szesnastką Cracovii, podał do Gvilii, a Gruzin płaskim strzałem posłał ją do siatki. Ostatecznie wynik się już nie zmienił, a Legia mogła świętować tytuł mistrzowski.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 23' Pekhart, 75' Gvilia

Legia Warszawa: Cierzniak - Karbownik, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha - Antolić, Martins (10' Slisz), Wszołek, Gvilia (90+4' Rosołek), Luquinhas (80' Cholewiak) - Pekhart

Cracovia Kraków: Hrosso - Pestka, Dytyatev, Helik, Rapa - Lusiusz (59' Fiolić), Wdowiak (83' Thiago), van Amersfoort, Loshaj (73' Jablonsky), Hanca - Lopes

Żółte kartki: 8' Martins, 30' Wszołek, 86' Slisz, 90+7' Cholewiak - 16' Loshaj, 17' Probierz (trener), 33' Wdowiak

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)