PKO Ekstraklasa: Śląsk oddala się od pucharów!

• Data publikacji: 12.07.2020, 14:50

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy w ramach grupy A we Wrocławiu mierzyły się ze sobą miejscowy Śląsk i szczecińska Pogoń. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (2:1). Gole dla gospodarzy zdobyli Israel Puerto oraz Przemysław Płacheta, dla gości trafiali Adam Frączczak (z rzutu karnego) oraz Kacper Smoliński.

Pierwszą na prowadzenie w spotkaniu wyszli goście. Po faulu Puerto i weryfikacji VAR, Paweł Raczkowski wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę i przy furze szczęścia na bramkę w 23. minucie zamienił Adam Frączczak. Odpowiedź Śląska była prawie natychmiastowa. W 29. minucie za bezmyślny faul zrehabilitował się Israel Puerto, który zgubił kryjącego go Malca i uderzeniem głową po długim rogu umieścił piłkę w bramce Stipicy. Nie był to jednak koniec emocji we Wrocławiu, ba! Śląsk z każdą minutą miał ochotę na więcej. Niezwykle aktywny był Płacheta, z którym spore problemy miał na skyrzdle Zech. Zwieńczeniem dobrej gry skrzydłowego Śląska było jego trafienie z 45. minuty właśnie. Na prawej stronie urwał się Expósito, zagrał płasko w pole karne Pogoni, tam wychodzącego z bramki Stipice sprytnie ograł Płacheta i umieścił piłkę w pustej bramce.

O ile pierwsza połowa minęła zupełnie pod dyktando Śląska o tyle gra w drugiej zdecydowanie się wyrównała. Zdarzały się nawet momenty, kiedy to gospodarze byli w głębokiej defensywie, a Pogoń przyciskała ich niemiłosiernie. Jednak długimi momentami przeważała niedokładność i brak składności, przez co próżno było wypatrywać kolejnych bramek. Kiedy już wydawało się, że komplet punktów zostanie dziś we Wrocławiu do głosu doszli goście. W 84. minucie Śląsk nadział się na zabójczą kontrę szczecinian. Wypuszczony przez Drygasa Sebastian Kowalczyk popędził skrzydłem, stamtąd dograł futbolówkę w pole karne do 19-letniego Kacpra Smolińskiego, który huknął nie do obrony, ratując gościom punkt.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)

Bramki: 23'(k.) Frączczak, 84' Smoliński - 29' Puerto, 45' Płacheta

Śląsk Wrocław: Putnocký - Musonda (77' Dankowski), Puerto, Tamás, Štiglec - Łabojko, Živulić - Płacheta (90+3' Gąska), Pich, Marković (84' Bergier) - Expósito

Pogoń Szczecin: Stipica - Zech, Triandafilopulos, Malec, Matynia - Dąbrowski - Kowalczyk, Listkowski (71' Żurawski), Drygas, Hostikka (64' Smoliński) - Frączczak (80' Turski)

Żółte kartki: 21' Puerto - 48' Matynia, 58' Zech

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)