Fortuna 1.Liga: Sandecja zatrzymuje Stal, Warta wraca do gry

• Data publikacji: 13.07.2020, 16:30

Za nami 30. oraz 31. kolejka zaplecza PKO Ekstraklasy. Podbeskidzie jest już o krok od awansu, zaś do gry powróciła Warta Poznań.

31. kolejka:

Sandecja Nowy Sącz 2:1 Stal Mielec

24' (k.) Piter-Bućko, 37' Korzym - 43' Nowak

Po remisie w Opolu, Stal pojechała do Nowego Sącza po trzy punkty. Sandecja jednak wciąż nie może być pewna utrzymania i nie zamierzała gościom ułatwiać zadania. Choć goście prezentowali się nieco lepiej, to pierwsi trafili gospodarze. W 24. minucie, z rzutu karnego do siatki strzelił Michal Piter-Bućko. Kilkanaście minut później, prowadzenie Sandecji podwyższył doświadczony Maciej Korzym. To nie był jednak koniec emocji w pierwszych 45 minutach, gdyż w 43., kontakt Stali dał Bartosz Nowak. Po przerwie, obie drużyny miały kilka okazji, ale ostatecznie gole nie padły i gospodarze mogli się cieszyć z bardzo cennych trzech punktów.

Zagłębie Sosnowiec 0:2 Warta Poznań

39' Spławski, 50' Ławniczak

Poznaniacy wykorzystali wpadkę mielczan w Nowym Sączu i wygrali z mającym swoje problemy Zagłębiem Sosnowiec - 2:0, wracając tym samym do walki o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Spotkanie było bardzo wyrównane i obie ekipy miały sporo sytuacji. Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy, prowadzenie Warcie dał Łukasz Spławski, wykorzystując dogranie od Mariusza Rybickiego. Pięć minut po zmianie stron zrobiło się już - 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aleks Ławniczak. Wynik mógł być jeszcze okazalszy, gdyby w 90. minucie Mateusz Kupczak wykorzystał rzut karny.

.....

GKS Bełchatów 0:2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

49' Gergel, 71' Wlazło

Radomiak Radom 2:0 Olimpia Grudziądz

10' Nowak, 73' Makowski

Stomil Olsztyn 1:2 Miedź Legnica

6' Sobczak - 60' Kostorz, 87' Mijusković

GKS Tychy 0:1 Puszcza Niepołomice

72' Żytek

GKS Jastrzębie-Zdrój 0:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

39' Sopoćko, 60' Roginić, 80' (k.) Nowak

Chojniczanka Chojnice 3:4 Chrobry Głogów

18', 55' Ziętarski, 84' Kuzimski - 30' Drewniak, 58' Lebedyński, 61' Kubica, 90+4' Praznovsky

Odra Opole 1:0 Wigry Suwałki

3' Piech

.....

30. kolejka:

Olimpia Grudziądz 1:2 GKS Bełchatów

39' Joao Augusto - 5' Winsztal, 11' Biel

Wigry Suwałki 2:0 GKS Jastrzębie-Zdrój

17' Bartczak, 35' Dobrotka

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 Stomil Olsztyn

16' Wlazło, 90+5' Bezpalec

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 Radomiak Radom

9' Sierpina, 45' Roginić, 79' Komor, 83' Biliński - 57' Nowak, 88' (k.) Leandro

Warta Poznań 1:2 Puszcza Niepołomice

81' Janicki - 45+3' (k.) Stefanik, 65' (sam) Kieliba

Stal Mielec 1:1 Odra Opole

88' Tomasiewicz - 73' Piech

Miedź Legnica 2:2 GKS Tychy

12' Santana, 61' Roman - 41' Lewicki, 80' Szumilas

Zagłębie Sosnowiec 0:2 Chrobry Głogów

11' Banaszewski, 54' Kozak

Chojniczanka Chojnice 2:1 Sandecja Nowy Sącz

16' Mikołajczak, 80' Surdykowski - 67' Szufryn

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.