PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze wygrał w Gdyni

• Data publikacji: 14.07.2020, 22:30

Arka Gdynia przegrała u siebie 1:2 z Górnikiem Zabrze. Niewątpliwym bohaterem spotkania w drużynie zabrzan został Alasana Manneh. Gambijczyk zdobył gola na wagę zwycięstwa, a także bardzo dobrze prezentował się przez cały mecz.

Arka Gdynia przystępowała do meczu z Górnikiem Zabrze niezwykle zmobilizowana. To było ostatnie spotkanie gdynian przed własną publicznością w tym sezonie. Pomimo dobrych chęci, początek meczu nie ułożył się dla gospodarzy w zbyt pomyślny sposób. W 13. minucie spotkania podanie przeciwnika przejął Michał Koj i pięknym uderzeniem zza pola karnego wyprowadził zabrzan na prowadzenie. Po straconej bramce Arkowcy próbowali odrobić za wszelką cenę stratę, jednak przyjezdni bardzo skutecznie się bronili. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Marcina Brosza schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron z bardzo dobrej strony pokazali się gospodarze. Już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy gola na wagę remisu zdobył Marcus. Zawodnik Arki świetnie odnalazł się w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali. W 61. minucie ponownie formą zaimponowali piłkarze Górnika, Manneh dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywali, a w nim najlepiej zachował się Giakoumakis, który po dość pechowej interwencji Steinborsa wpakował futbolówkę do bramki. Bramka nie została ostatecznie uznana, ponieważ analiza VAR wykazała, że Grek znajdował się na pozycji spalonej. Nieco ponad 20 minut później zabrzanie ponownie wyszli na prowadzenie i tym razem nie było już żadnych wątpliwości, co do prawidłowości zdobytego gola. Manneh przejął źle wybitą piłkę przez gdyńskiego obrońcę i pięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Arki. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Paluszek i przyjezdni musieli dokończyć mecz w dziesiątkę.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)

Bramki: Marcus Vinicius da Silva (48') - Michał Koj (13'), Alasana Manneh (82')
Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup (64' Luka Marić), Adam Marciniak - Michał Kopczyński, Michał Nalepa - Marcus Vinicius da Silva, Dawid Markiewicz (46' Rafał Siemaszko), Jakub Wawszczyk (46' Kamil Antonik) - Maciej Jankowski

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Stavros Vassilantonopoulos, Aleksander Paluszek, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Erik Jirka, Daniel Ściślak (79' Erik Janza), Alasana Manneh, Adam Ryczkowski (51' Jesus Jimenez) - Piotr Krawczyk (66' Roman Prochazka), Giorgos Giakoumakis

Żółte kartki: Zbozień - Paluszek

Czerwona kartka: Paluszek (za drugą żółtą)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)