Fortuna 1.Liga: Podbeskidzie w PKO Ekstraklasie!

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 15.07.2020, 19:59

Jedna zagadka w piłkarskiej 1. lidze już rozwiązana. Podbeskidzie Bielsko-Biała po pokonaniu Odry Opole 4:3 zapewniło sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w czym pomógł wczorajszy remis trzeciej w tabeli Warty Poznań.

Dzisiejszy mecz 32. kolejki 1. ligi miał ogromne znaczenie dla obu drużyn. Już po wczorajszym remisie Warty Poznań z GKS Tychy wiadomo było, że zwycięstwo bielszczan daje im pewność bezpośredniego awansu do Ekstraklasy. Z kolei Odra toczy dramatyczny bój o utrzymanie w drugiej klasie rozgrywkowej i potrzebuje punktów jak polskie lasy deszczu. Obie drużyny zagrały więc bez kunktatorstwa, oglądaliśmy kapitalne widowisko z mnóstwem bramek i emocji

Pierwsze trzydzieści minut upłynęło pod znakiem wzajemnego badania się drużyn i obustronnych ataków. W 11 minucie piłka po raz pierwszy znalazła drogę do siatki. Sędziujący to spotkanie Damian Sylwestrzak dopatrzył się jednak faulu Piecha i bramki nie uznał. W 28 minucie znów padła bramka dla Odry i znó nie została uznana, tym razem z powodu spalonego. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy worek z uznanymi bramkami rozwiązał się. Zobaczyliśmy trzy gole, każdy rzadkiej urody, których nie powstydziłyby się największe stadiony Polski. W 36 minucie wynik otworzył Jaroch, po 4 minutach podwyższył Danielak. Opolanie nie załamali się takim obrotem sprawy i jeszcze przed gwizdkiem na przerwę za sprawą pięknego strzału Janasika zdobyli bramkę kontaktową.

Druga połowa zaczęła się bardzo nieszczęśliwie dla gości. Gracze z Opola od pierwszych sekund zmierzali do wyrównania i bramkę zanotowali, była ona jednak samobójcza. Do własnej bramki wbił piłkę Żemło. Podbeskidzie prowadziło 3:1 i na chwilę tempo meczu spadło. Jednak trwało to tylko kilka minut i obie drużyny znów zabrały się do pracy. Efektem była czwarta bramka dla Podbeskidzia, którą na swoim koncie, znów po efektownym strzale z półdystansu, zapisał Rzuchowski. To powinno było podciąć skrzydła ekipie opolskiej. Nic takiego jednak nie miało miejsca. W 72 minucie kontratak wykończony płaskim strzałem Skrzypczaka dal przyjezdnym drugą bramkę. W 81 minucie błąd popełnił Komor, wypuszczając z rąk piłkę po płaskim strzale. Dopadł do niej Czernysz i zniwelował przewagę bielszczan znów do jednej tylko bramki. Opolanie do ostatniej sekundy walczyli o wyrównanie, ale bramek już nie zobaczyliśmy.

Podbeskidzie po czterech latach wraca do Ekstraklasy! Odra Ople wciąż nie jest pewna utrzymania.

Podbeskidzie Bielsko Biała - Odra Opole 4:3 (2:1)

Bramki: Jaroch (36'), Danielak (40'), Żemło (48' samobójcza), Rzuchowski (63') - Janasik (45'), Skrzypczak (72'), Czernysz (81')

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek, Jaroch, Danielak, Gach, Osyra, Komor, Roginic (80 Biliński), Rzuchowski, Sopoćko (70 Laskowski), Figiel, Nowak (83 Rakowski)

Odra Opole: Kuchta, A. Piech (56 Skrzypczak), Błanik (45 Czernysz), Janus, Kostrzycki, Tabiś, Czyżycki, Janasik, Żemło, Niziołek, Bonecki (56 Mikinic)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.