Hokej na trawie: Grunwald i Hokej-Start mistrzami Polski

• Data publikacji: 25.06.2018, 11:34

Laskarze WZS WKS Grunwaldu Poznań zostali mistrzami Polski w sezonie 2017/2018. Zmagania żeńskie wygrała drużyna KS Hokej-Start Brzeziny.

Po dwóch fazach grupowych ligi na boisku poznańskiego AWF-u rozegrano turnieje finałowe. W półfinałach gospodarze przegrali z KS Pomorzaninem Toruń po strzale z rzutu karnego Krystiana Makowskiego w 44. minucie, natomiast rugi klub ze stolicy Wielkopolski, WZS WKS Grunwald, pokonał 5:1 LKS Gąsawę - bramki dla poznaniaków zdobyli Artur Mikuła (dwie), Michał i Mateusz Poltaszewscy oraz Tomasz Dutkiewicz, natomiast honrowe trafienie dla zespołu z Gąsawy zanotował Bartosz Strzemkowski.

W finale po 22. w historii klubu tytuł mistrza Polski sięgnął Grunwald, pokonując torunian 2:0 po bramkach Piotra Kozłowskiego i Artura Mikuły, który przypieczętował tytuł króla strzelców ligi (35 goli). Na najniższym stopniu podium stanął LKS Gąsawa, który po hat-tricku Waldemara Rataja i bramce z rzutu karnego Krystiana Sudoła pokonał 4:1 AZS AWF Poznań, dla którego ostatnią w sezonie bramkę strzelił Mikołaj Głowacki.

Finałowy turniej kobiet rozpoczął się od derbowego pojedynku AZS Politechniki Poznańskiej z LOMS-em Poznań. Akademiczki wygrały 3:1 po bramkach Darii Skoraszewskiej, Oriany Walasek i Weroniki Wessołowskiej oraz honorowym trafieniu w przedostatniej minucie Anny Lipki. W drugim półfinale KS Hokej-Start Brzeziny dzięki dwóm golom Moniki Specjał i jednym Tatiany Tshymoncik pokonał 3:1 LKS Gąsawa, w barwach którego trafienie zanotowała Patrycja Sobkowska.

W finałowym meczu brzezinianki nie straciły już bramki - gole z krótkich rogów zdobyły Karolina Grochowalska, Monika Polewczak i Oliwia Kucharska, pokonując AZS Politechnikę Poznańską 3:0. Brązowy medal trafił do LOMS-u Poznań, który pokonał zespół z Gąsawy 1:0 po bramce Roksany Michałowicz. Tytuł królowej strzelców ligi trafił do reprezentantki mistrzyń, Pauli Sławińskiej, która zdobyłą w tym sezonie 8 bramek.