LaLiga: Real Madryt mistrzem Hiszpanii!
Антон Зайцев/wikimedia.commons

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 16.07.2020, 23:09

Po zaciętej końcówce spotkania Real Madryt pokonał na własnym stadionie Villarreal 2:1 i tym samym zdobył 34. mistrzostwo w historii klubu.

Mecz z Villarreal był dla "Królewskich" kluczowy. Na dwie kolejki przed końcem podopieczni Zinedine'a Zidane'a stanęli przed szansą zapewnienia sobie tytułu Mistrza Hiszpanii. Pojedynek nie zapowiadał się jednak łatwo, gdyż goście z determinacją walczą o kolejne punkty. Stawką dla przyjezdnych jest bowiem 5. miejsce w tabeli i występ w europejskich pucharach.

To jednak gospodarze od początku spotkania jednogłośnie przeważali na boisku. Akcje Villarreal kończyły się najczęściej przed polem karnym rywali, a nieliczne strzały nie wpadały nawet w światło bramki. "Królewscy" natomiast na pierwszego gola mieli szansę już w 5. minucie gry. Wtedy znakomitą szarżą popisał się Dani Carvajal. Obrońca ostatecznie uderzył jednak zbyt słabo i Sergio Asenjo bez problemu złapał futbolówkę. Dziesięć minut później mogliśmy być świadkiem kolejnego w tym sezonie przepięknego trafienia Luki Modricia. Chorwat mocno i precyzyjnie uderzył z dystansu. Golkiper gości nie dał się jednak zaskoczyć i zaliczył efektowną paradę. Od pierwszego gwizdka na listę strzelców próbował wpisać się także walczący z Leo Messim o trofeum "Pichichi" Karim Benzema. Francuski napastnik dopiął swego w 29. minucie spotkania. Wówczas błyskawiczną kontrę na połowie rywali rozpoczął Casemiro. Brazylijczyk niespodziewanie przechwycił piłkę i podał do Modricia. Ten poczekał na wbiegającego w pole karne Benzemę, który w odpowiednim momencie uderzył z kilku metrów. Tym razem bramkarz Villarreal skapitulował, a Francuz zbliżył się na dwie bramki do Meessiego w klasyfikacji strzelców La Liga.

Po trafieniu Benzemy tempo gry jednak zdecydowanie zwolniło. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po powrocie z szatni zdecydowanie więcej było gry w środku pola oraz brutalnych fauli niż dobrze skonstruowanych ataków. Dopiero w 54. minucie swoją kolejną świetną akcję rozpoczął Carvajal. Hiszpan przełożył w polu karnym piłkę na lewą nogę i mocno uderzył. Asenjo zdołał jednak odbić piłkę pod nogi Edena Hazarda. Belg nie zdążył dobić i ponownie w tym meczu nie spisał się najlepiej. W 67. minucie zadrżały serca kibiców Realu Madryt. Powodem nie był jednak strzał przeciwników a bardzo groźnie wyglądające zderzenie Thibaut Courtois z Xavierem Quintillą. Zawodnik Villarreal trafił Belga kolanem w twarz, a golkiper "Królewskich" długo nie mógł podnieść się z boiska. Ostatecznie jednak nie opuścił murawy i stanął między słupkami. Niecałe 20 minut przed końcem spotkania w pole karne rywali zapuścił się Sergio Ramos. Kapitan Realu popisał się długim rajdem od połowy boiska, który mógł zostać powstrzymany jedynie faulem. Na nieszczęście drużyny "Żółtej łodzi podwodnej", arbiter podyktował "jedenastkę". Podszedł do niej sam poszkodowany i mimo że piłka po jego strzale zatrzepotała w siatce, rzut karny trzeba było powtórzyć. Zbyt szybko w "szesnastkę wbiegł Benzema i to on podszedł do ponowionego strzału. Także Francuz okazał się nieomylny i ostatecznie tablica wyników pokazała 2:1 dla gospodarzy. Na tym emocje się nie skończyły. W końcówce piłkarze Villarreal wykorzystali rozkojarzenie "Królewskich". Precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Gaspar, a Iborra okazał się najwyższy w polu karnym i przechytrzył Courtois.  Przyjezdni szli za ciosem i rozpoczęli natarcie na "szesnastkę" przeciwników. Zamieszanie w polu karnym zakończyło się jednak zbyt mocnym strzałem Chakli. Aby zatrzymać zwiększające się ambicje Villarrealu, swoje umiejętności postanowili pokazać zmiennicy. Vinicius Junior po znakomitym rajdzie z lewej strony podał do Marco Asensio. Ten dostawił nogę i umieścił piłkę w bramce. Gol Asensio został jednak anulowany. Po konsultacji z wozem VAR, arbiter uznał, że we wcześniejszej fazie akcji futbolówkę ręką zagrał Benzema.

Real Madryt CF - Villarreal CF 2:1 (1:0)

Bramki: 29', 77'(K) Benzema - 83' Iborra

Real Madryt CF: Courtois - Carvajal (84' Lucas Vazquez), Ramos, Varane, Mendy - Modrić (84' Valverde), Casemiro, Kroos (84' Isco) - Rodrygo (62' Asensio), Hazard (62' Vinicius Junior) - Benzema

Villarreal CF: Asenjo - Torres, Chakla, Gaspar - Quintilla, Zambo-Anguissa (82' Trigueros), Morlanes (62' Iborra), Pena (46' Soriano) - Gomez (62' Cazorla), Chukwueze (46' Ontiveros) - Moreno

Żółte kartki: 54' Carvajal, 62' Modrić - 18' Chakla, 68' Quintilla

Sędzia: Alejandro Hernandez