PKO Ekstraklasa: Lechia górą w meczu o 4. miejsce

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 19.07.2020, 20:54

We Wrocławiu spotkały się drużyny walczące o miejsce tuż za podium tego sezonu Ekstraklasy. Zwycięsko wyszli z niego przyjezdni z Gdańska. Zwycięstwo Lechii zapewnił gol samobójczy Marka Tamasa. Ekipa z pomorza nie wywalczyła miejsca w europejskich pucharach za pozycję w lidze, ale zagra w nich, jeśli pokona Cracovię w finale Pucharu Polski.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Obie też wykorzystały po jednej z przeprowadzonych akcji. W 17. minucie Lechię na prowadzenie wyprowadził Omran Haydary. Młody reprezentant Afganistanu pewnym strzałem nad interweniującym Matusem Putnockym wykończył świetną akcję swojego zespołu. Asystę piętą zaliczył Patryk Lipski. Już dwie minuty później gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Nie najlepszą interwencję obrońców Lechii w polu karnym wykorzystał Krzysztof Mączyński. Niepilnowany reprezentant Polski pewnie uderzył z okolic dziesiątego metra po nieco przypadkowym dograniu Adriana Łyszczarza. Na przerwę zawodnicy zeszli przy remisie 1-1.

W drugiej połowie nieco więcej z gry mieli piłkarze Śląska. To ich zawodnik jako jedyny w tej części meczu trafił też do siatki. Problem w tym, że zapewnił tym trzy punkty Lechii, gdyż było to trafienie samobójcze. W 65. minucie Mark Tamas zaliczył bardzo niefortunną interwencję po dograniu Zarko Udovicicia z rzutu rożnego. Wyglądało to wręcz jakby z premedytacją oddał silny strzał głową w kierunku własnej bramki. Putnocky nie miał szans na interwencję. Mimo chęci gospodarze nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania, które to im pozwoliłoby zakończyć ten sezon na czwartym miejsuc w tabeli.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: 19' Mączyński – 17' Haydary, 56' Tamas (s.)

Śląsk: Putnocky – Celeban, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński (82' Bergier), Scalet (70' Szpakowski), Łyszczarz (62' Samiec-Talar), Marković – Exposito

Lechia: Alomerović – Żuk (90' Dymerski), Nalepa, Maloca, Udivicić – Lipski (74' Paixao), Makowski, Kryeziu – Haydary (61' Gomes), Zwoliński, Mihalik

Żółte kartki: 69' Celeban – 50' Makowski, 90+3' Gomes

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)