eWinner 1. Liga: kolejna wysoka wygrana eWinner Apatora, sporo emocji w Gdańsku

• Data publikacji: 27.07.2020, 12:00

Za nami trzecia kolejka spotkań w ramach eWinner 1.Ligi. Znów moc pokazali żużlowcy z Torunia, którzy rozbili u siebie łódzkiego Orła. Poza tym, zwycięstwa odnosiły ekipy Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno, Unii Tarnów oraz Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.

eWinner Apator Toruń 56:34 Orzeł Łódź

Kolejne łatwe, wysokie zwycięstwo odnieśli żużlowcy z Torunia. Tym razem ich ofiarą padł łódzki Orzeł, który przegrał w grodzie Kopernika różnicą aż 22 punktów. Gościom nie pomógł nawet nowy nabytek - Brady Kurtz, który spisał się dużo poniżej oczekiwań (5+1 pkt.). Po pierwszej serii startów było już - 18:6, a w kolejnych dwóch ta przewaga jeszcze wzrosła i było - 39:21, po objechaniu dziesięciu wyścigów. Ostatecznie torunianie wygrali - 56:34, a najlepiej punktującym był Jack Holder (13+1 pkt.). Dla Orła najwięcej punktów zdobył Rohan Tungate (10).

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46 Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w Gdańsku, gdzie walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie, to goście z Gniezna wyjechali w lepszych humorach, dzięki wygranej - 46:44. Sytuacja na torze zmieniała się jak w kalejdoskopie, a po każdej serii startów przewaga, którejś z ekip wynosiła tylko dwa oczka. Przed biegami nominowanymi na plusie byli gdańszczanie, ale o sukcesie gości zdecydował bieg 14 i podwójne zwycięstwo pary Adrian Gała - Oskar Fajfer. Pierwszy z nich pewnie wystrzelił ze startu, zaś drugi na dystansie minął Petera Kildemanda. Ostatni bieg zakończył się remisem, a to oznaczało skromną wygraną gnieźnian. Najlepsi w swoich ekipach byli - Krystian Pieszczek (12+1 pkt.) i Oliver Berntzon (10+1 pkt.).

Unia Tarnów 53:37 Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W Tarnowie, po pogromie jaki Apator sprawił Unii w poprzedniej kolejce nastroje były bojowe, a rehabilitacja miała nastąpić w starciu z inną ekipą z kujawsko-pomorskiego - Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Faktycznie, nastąpiła, a Unia wygrała przekonująco - 53:37. Już w połowie zawodów gospodarze wypracowali sobie 14 punktów przewagi, a goście doznali jeszcze osłabienia z powodu kontuzji Tomasza Orwata. Tarnowianie zapewnili sobie triumf jeszcze przed biegami nominowanymi i mimo podwójnej porażki w ostatnim biegu, ich wygrana była wyraźna. Doskonały występ zanotował junior Mateusz Cierniak, który zdobył (12+1 pkt.), zaś dla bydgoszczan najwięcej oczek przywiózł Kai Huckenbeck (10+1 pkt.).

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 49:41 Lokomotiv Daugavpils

W Ostrowie nie zaczęło się po myśli gospodarzy, gdyż to Łotysze prezentowali się lepiej i po czterech biegach prowadzili - 14:10. Miejscowi odzyskali prowadzenie po objechaniu siedmiu biegów - 22:20, ale po kolejnym zrobiło się remisowo - 24:24, zaś nad stadionem przeszła burza. Zawody zostały przerwane i po ciężkich pracach torowych, wznowiono je po półtora godzinie przerwy. To motywująco podziałało na ostrowian, którzy przed biegami nominowanymi prowadzili - 41:37. Natomiast w nich, dwukrotnie zwyciężyli po 4:2 i ostatecznie triumfowali - 49:41. Grzegorz Walasek zdobył dla gospodarzy (13+1 pkt.), zaś wśród gości najlepszy był Wadim Tarasienko (15 pkt.).

.....

Wyniki 2. kolejki:

Lokomotiv Daugavpils 40:50 Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 47:43 Orzeł Łódź

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 54:36 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Unia Tarnów 33:57 eWinner Apator Toruń