PGE Ekstraliga: kabaret w Grudziądzu, hit przełożony

• Data publikacji: 26.07.2020, 23:30

Niedziela w 7. kolejce PGEE nie była zbyt udana. Mecz w Grudziądzu został przerwany, a potem mieliśmy kabaret, zaś hitowe spotkanie w Częstochowie w ogóle nie doszło do skutku.

Aura w niedzielne popołudnie nie była zbytnio przychylna dla żużlowców. W Grudziądzu, gdzie gospodarze podejmowali Moje Bermudy Stal Gorzów, rozpadało się tuż przed startem. Ostatecznie miejscowym udało się przygotować tor i można było się ścigać... do czasu. Sporo było rwanej jazdy, a najbardziej ucierpiał Anders Thomsen, który po starciu ze swoim rodakiem Nickim Pedersenem, został odwieziony do szpitala. Zawody zostały przerwane po 9-tym biegu, przy stanie - 29:25 dla GKM-u. Wtedy znów zaczęło padać, a potem rozpoczął się kabaret. Do prac torowych był gotowy jeden traktor i polewaczka (z jednym i tym samym kierowcą). Nikt nie wiedział za co się wziąć najpierw, a kierowca biegał w tę i z powrotem. Gdy sędzia zdecydował się zakończyć spotkanie, na torze w magiczny sposób pojawiły się dwa kolejne ciągniki i to z kierowcami. Jedni i drudzy mieli sporo pretensji, mniej lub bardziej słusznych, a na końcu kozłem ofiarnym został sędzia Remigiusz Substyk, który został zawieszony za pomocą twittera. Zawodnikiem meczu wybrano Bartosz Zmarzlika, mogącego pochwalić się kompletem 9 punktów. To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa, gdyż w zespole gospodarzy dobrze spisali się niemal wszyscy, a zwyżkę formy zasygnalizował Krzysztof Buczkowski.

MrGarden GKM Grudziądz29 pkt.
9. Nicki Pedersen - 8+1 (2*,3,3)
10. Krzysztof Buczkowski - 6+2 (2,2*,2*)