Baraże o Fortuna 1.Ligę: Resoviacy mistrzami karnych! Mają awans!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 31.07.2020, 20:05

W finale baraży o I Ligę piąta w tym sezonie II Ligi Resovia podejmowała na własnym stadionie Stal Rzeszów. Awans wywalczyli gospodarze, którzy, tak jak we wtorek w Bytowie, okazali się niezawodni z jedenastu metrów.

Zarówno Resovia jak i Stal na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce występowały ostatnio w sezonie 1993/1994. Od tego czasu, aż do 2020 roku, Rzeszów czekał aż któraś z lokalnych drużyn znów będzie mogła rywalizować o awans do najwyższej ligi. W to lipcowe popołudnie ważyły się losy tego, który z tamtejszych zespołów awans do I Ligi wywalczy.

Poprzednie dwa spotkania rzeszowskich drużyn w tym sezonie kończyły się remisami. Niczym dziwnym był więc fakt, że i spotkanie w finale baraży było niezwykle wyrównane. Podstawowe 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Obydwie drużyny miały swoje okazje – więcej goście – ale brakowało im skuteczności.

W dogrywce nie było lepiej. Najbliżej upragnionego gola byli w 99. minucie piłkarze stali, lecz piłka trafiła tylko w słupek. O awansie na zaplecze Ekstraklasy zadecydowały zatem rzuty karne. Resovia miała już za sobą serię "jedenastek" w półfinale z Bytovią. We wtorek wyszarpali oni zwycięstwo w Bytowie wygrywając w owej serii 8:7. Nie mniej zacięta rywalizacja w karnych była w piątkowych derbach. Znów jednak swoją niezawodność w tym elemencie gry pokazali gospodarze. Po tym jak 13 pierwszych strzałów znajdowało drogę do bramki, Marcel Zapytowski obronił strzał Wiktora Kłosa, wprawiając w euforię kibiców na stadionie. Bramkarz Resovii już kilka minut wcześniej zaczął się cieszyć po udanej interwencji ze zwycięstwa 6:5, ale sędzia nakazał powtórkę, ponieważ golkiper wyszedł przed linię bramkową. Powtórkę Zapytowski niemalże obronił, a przy kolejnym strzale sięgnął już piłkę. Dzięki temu to mniej zamożny z rzeszowskich zespołów uzupełni stawkę I Ligi 2020/2021.

Resovia – Stal Rzeszów 0:0 (k. 7:6)

Resovia: Zapytowski, Kubowicz, Radulj, Domoń, Świderski (81' Twardowski), Adamski, Krykun, Geniec, Hebel (94' Dziubiński), Zalepa, Płatek

Stal: Kaczorowski, Sylwestrzak, Kostkowski, Szeliga, Głowacki, Plewka (62' Kłos), Reiman, Kotwica, Michalik (50' Jarecki), Goncerz (85' Pieczara), Pląskowski (113' Szczepanek)

Żółte kartki: 84' Domoń, Zapytowski (w serii rzutów karnych) – 93' Głowacki, 104' Jarecki

Sędziował: Sebastian Krasny