NBA: Raptors lepsi od Heat

• Data publikacji: 04.08.2020, 09:20

Za nami kolejny dzień rywalizacji NBA w Orlando. W spotkaniu drużyn z czołówki Konferencji Wschodniej Toronto Raptors wygrali z Miami Heat.

Mecz między Toronto Raptors, którzy zajmują 2. miejsce w tabeli konferencji oraz Miami Heat, czyli czwartym zespołem zapowiadał się bardzo ciekawie. Początkowo wydawało się, że obrońcy tytułu mają pełną kontrolę nad meczem, gdyż prowadzili przez większą część gry, a w trzeciej kwarcie mieli nawet 17 punktów przewagi. Zespół z Miami zaczął odrabiać straty, a na początku czwartej części gry nawet wyszedł na prowadzenie. Raptors wrócili na prowadzenie i dzięki dobrej skuteczności na linii rzutów wolnych, nie oddali go do końca i wygrali 107:103. W barwach kanadyjskiej drużyny najlepszy mecz w karierze zagrał Fred VanVleet, który zdobył 36 punktów.

Jedno spotkanie dnia zakończyło się dogrywką. Mecz między Oklahoma City Thunder i Denver Nuggets był przez cały czas wyrównany, a wynik oscylował w okolicach remisu. Szansę na zapewnienie zwycięstwa drużynie z Oklahomy miał Chris Paul, ale w ostatnich sekundach trafił tylko jeden z dwóch rzutów wolnych. Po 48 minutach było 109:109. Dogrywkę 12:4 wygrali Nuggets, którzy obecnie są trzecią drużyną Zachodu. Triple-double (30 pkt., 12 zb. i 10 as.) dla ekipy z Denver zanotował Nikola Jokić. Po porażce z Toronto Raptors zwycięstwem nad Utah Jazz zrehabilitowali się koszykarze Los Angeles Lakers. Liderzy Konferencji Zachodniej wygrali z Jazz 116:108. Anthony Davis zdobył 42 punkty dla zwycięzców.

Miami Heat - Toronto Raptors 103:107 (17:23, 27:25, 35:36, 24:23)
Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 113:121 (22:23, 29:27, 30:28, 28:31, 4:12)
Washington Wizards - Indiana Pacers 100:111 (21:20, 26:36, 21:34, 32:21)
Utah Jazz - Los Angeles Lakers 108:116 (24:24, 32:34, 20:28, 32:30)
Philadelphia 76ers - San Antonio Spurs 132:130 (35:32, 29:30, 35:25, 33:43)
New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 109:99 (26:22, 32:29, 21:23, 30:25)