NHL: Oliers wyrównują stan rywalizacji z Blackhawks

• Data publikacji: 04.08.2020, 11:00

Trzecia noc z hokejową ligą NHL po jej wznowieniu, po pandemii COVID-19 już za nami. Najciekawiej było w starciu Edmonton Oilers z Chicago Blackhawks, gdzie padło aż 9 bramek.

Edmonton Oilers 6:3 Chicago Blackhawks (stan rywalizacji 1:1)

Oilers rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, a więc dubletu Connora McDavida w ciągu pięciu minut. W połowie tercji kontakt Blackhawksom dał Patrick Kane i takim też wynikiem zakończyła się ta odsłona. Już na początku drugiej części, na - 3:1 trafił Tyler Ennis, ale odpowiedź rywali nastąpiła równie szybko, gdy krążek do bramki skierował Slater Koekkoek. W 36. minucie zrobiło się - 3:3, a autorem wyrównania był Olli Maatta. Jednak hokeiści z Edmonton nie zamierzali tak tego zostawić i dwie minuty później McDavid wykorzystał grę w przewadze i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie - 4:3. W ostatniej tercji, Oilersi dobili tylko przeciwników, dokładając jeszcze dwa gole. James Neal oraz Alex Chiasson przesądzili o wygranej - 6:3, która dała wyrównanie stanu całej rywalizacji.

Pozostałe wyniki:

Tampa Bay Lightning 3:2 k. Washington Capitals

Carolina Hurricanes 4:1 New York Rangers (stan rywalizacji 2:0 dla Carolina Hurricanes)

Calgary Flames 2:3 Winnipeg Jets (stan rywalizacji 1:1)

Vegas Golden Knights 5:3 Dallas Stars

Pittsburgh Penguins 3:1 Montreal Canadiens (stan rywalizacji 1:1)