NHL: Carolina Hurricanes już z awansem

• Data publikacji: 05.08.2020, 09:48

Znamy już pierwszy zespół, który wygrał swoją serię w kwalifikacjach i awansował do play-offów restartu NHL. To Carolina Hurricanes, którzy pokonali 3:0 w serii New York Rangers.

Hokeiści z Karoliny dość pewnie wygrali dwie pierwsze rywalizacje z New York Rangers i wydawało się, że mają dużą szansę na awans już po trzech meczach. Jednak Strażnicy rozpoczęli strzelanie od bramki Chrisa Kreidera w 12. sekundzie drugiej tercji. Trzy minuty później wyrównał Teuvo Teravainen. Kolejne trafienie w meczu zanotowali tylko Hurricanes i dokonali tego w trzeciej tercji. Najpierw trafił Warren Foegele, a potem dwie bramki dołożył Sebastian Aho. Tym samym Carolina Hurricanes awansowali już do fazy play-off, a New York Rangers jako pierwsi pożegnali się ze wznowionym sezonem NHL.

Blisko awansu jest druga z ekip z Nowego Jorku. Islanders wygrali 4:2 z Florida Panthers i prowadzili w serii 2:0. Calgary Flames rozgromili 6:2 Winnipeg Jets i wyszli na prowadzenie 2:1 w rywalizacji o awans do fazy play-off zmagań o Puchar Stanleya. Stan rywalizacji na 1:1 w swoich rozgrywkach wyrównali Nashville Predators (z Arizona Coyotes), Vancouver Canucks (z Minnesota Wild) i Toronto Maple Leafs (z Columbus Blue Jackets).

New York Rangers - Carolina Hurricanes 1:4 (0:0, 1:1, 0:3) 3:0 dla Hurricanes
Vancouver Canucks - Minnesota Wild 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) 1:1 w serii
Winnipeg Jets - Calgary Flames 2:6 (1:1, 1:3, 0:2) 2:1 dla Flames
Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) 1:1 w serii
Nashville Predators - Arizona Coyotes 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) 1:1 w serii
New York Islanders - Florida Panthers 4:2 (0:1, 3:1, 1:0) 2:0 dla Islanders