Liga Europy: Inter w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 05.08.2020, 23:00

Inter Mediolan pokonał na Veltins Arenie w Gelsenkirchen ekipę Getafe - 2:0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA.

Faworytem tego meczu byli świeżo upieczeni wicemistrzowie Włoch, aczkolwiek spotkanie lepiej mogło się zacząć dla Getafe. Już po 120 sekundach, do strzału głową doszedł Jaime Mata i tylko fantastyczny refleks Samira Handanovicia uratował Inter od straty gola. Hiszpanie w pierwszych fragmentach gry atakowali częściej i w 18. minucie znów blisko celu był Mata, ale tym razem został skutecznie zablokowany przez jednego z obrońców. Po 25 minutach obudził się Inter i dwie doskonałe okazje miał Lautaro Martinez, lecz dwukrotnie wspaniale zatrzymał go David Soria. Kilka chwil później, w 33. minucie padł gol dla Interu. Alessandro Bastoni wykonał długie, górne podanie w kierunku wybiegającego na wolne pole Romelu Lukaku, a Belg sprytnym strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron, ataki Getafe były jeszcze bardziej intensywne, a największe zagrożenie siał Mata. W 75. minucie, sędzia podyktował rzut karny, po zagraniu ręką przez Diego Godina. Do piłki podszedł zmiennik Maty, Jorge Molina, ale strzelił tuż obok lewego słupka. Ta sytuacja zemściła się na podopiecznych Pepe Bordalasa na siedem minut przed końcem meczu. Rezerwowy Christian Eriksen, dwie minuty po wejściu na boisko zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i awans, korzystając z nieporadności defensywy rywali.

Inter Mediolan - Getafe CF 2:0 (1:0)

Bramki: 33' Lukaku, 83' Eriksen

Inter Mediolan: Handanović -  Godin, de Vrij, Bastoni - Barella, Gagliardini, D'Ambrosio (84' Biraghi), Brozović (81' Eriksen), Young - Lukaku, Martinez (70' Sanchez)

Getafe CF: Soria - Olivera Miramontes, Etxeita, Dakonam, Suarez - Timor, Maksimović (56' Angel), Cucu, Arambarri, Nyom (69' Jason) - Mata (69' Molina)

Żółte kartki: 90+1' Suarez

Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)