Liga Europy: Szachtar Donieck pewnie awansował

• Data publikacji: 05.08.2020, 20:07

Po kilku miesiącach przerwy Liga Europy wreszcie wróciła. Szachtar Donieck wygrał 3:0 z VfL Wolfsburg i przypieczętował swój awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu również zwycięsko z potyczki wyszli gracze z Ukrainy, wygrywając z drużyną "Wilków" 2:1 na wyjeździe.

Początek meczu był dość wyrównany. Obie ekipy starały się zaskoczyć przeciwnika i szybko objąć prowadzenie. Z upływem każdej kolejnej minuty coraz lepiej prezentowali się zawodnicy Szachtara Donieck, którzy kreowali coraz groźniejsze okazje bramkowe. Najlepszą z nich mieli w 26. minucie, gdy piłka po strzale Marlosa trafiła w słupek. Do przerwy nie oglądaliśmy, jednak żadnych goli.

Po zmianie stron gra nieco się zaostrzyła. W 65. minucie spotkania sędzia przerwał grę i wydawało się, że zostanie podyktowany rzut karny dla Wolfsburga. Po analizie VAR arbiter meczu zdecydował się na przyznanie zespołowi gości rzutu wolnego oraz czerwonej kartki dla piłkarza Szachtara. Piłkarze niemieckiej drużyny nie potrafili, jednak wykorzystać gry w przewadze i już trzy minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca "Wilków". Gdy wydawało się, że rozgrywane w Kijowie spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, stało się coś niesamowitego. W cztery minuty gospodarze zdobyli trzy gole i przypieczętowali swój awans. Najpierw ładnie w polu karnym znalazł się Moraes i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali, później Solomon po podaniu Konoplienki na pełnym luzie wpakował piłkę do bramki, na koniec ponownie z bardzo dobrej strony pokazał Moraes, który wykorzystał błąd gracza VfL Wolfsburg i bez najmniejszych problemów skierował piłkę do siatki. Kolejnym rywalem Szachtara będzie ktoś z pary Manchester United - LASK Linz.

Szachtar Donieck - VfL Wolfsburg 3:0 (0:0)

Bramki: Moraes (89', 90+3'), Solomon (90')

Szachtar Donieck: Pyatov - Dodo, Kryvtsov, Khocholava, Matviienko - Antonio (74' Kovalenko), Stepanenko, Marlos (77' Solomon), Alan Patrick, Taison (86' Konoplyanka) - Moraes

VfL Wolfsburg: Casteels - Tisserand, Pongracić, Brooks - Brekalo (76' Guilavogui), Schlager, Arnold, Roussillon (83' Klaus) - Santos Sa, Weghorst, Ginczek (61' Marmoush)

Żółte kartki: 59' Kryvtsov - 57' Brooks, 71' Schlager, 87' Arnold

Czerowne kartki: 68' Khocholava - 70' Brooks (druga żółta)

Sędziował: Ivan Kruzliak (Słowacja)