NHL: Tampa nieznacznie lepsza od Bostonu

• Data publikacji: 06.08.2020, 10:58

Dzisiaj żaden z zespołów nie wywalczył awansu w fazie kwalifikacyjnej do play-off NHL. Zaś w meczu o rozstawienie Tampa Bay Lightning wygrała 3:2 z Boston Bruins.

Tampa i Boston walczą o jak najlepsze rozstawienie w fazie play-off Konferencji Wschodniej. Lightning po pierwszej tercji prowadzili 2:0 po trafieniach Braydena Pointa i Alexa Killorna. Do remisu doprowadzili jednak Charlie McAvoy i Chris Wagner. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca, ale zakończyła się w regulaminowym czasie gry. Na półtorej minuty przed końcem gola na 3:2 dla Tampy zdobył Tyler Johnson. Hokeiści z Tampy wygrali po raz drugi i są liderami tabeli. Boston Bruins zanotowali drugą porażkę.

Dużo emocji było w spotkaniu Montreal Canadiens i Pittsburgh Penguins w ramach kwalifikacji do play-offów. Jeszcze w połowie drugiej tercji Penguins prowadzili 3:1. Mecz zakończył się jednak wygraną 4:3 dla ekipy z Montrealu. Zwycięską bramkę dla zespołu z Kanady zdobył Jeff Petry. W serii Montreal prowadzi 2:1. Szansę na wygraną 3:0 w serii mieli hokeiści New York Islanders, ale przegrali 2:3 z Florida Panthers i w tej rywalizacji zostanie rozegrany przynajmniej jeszcze jeden mecz. Na prowadzenie 2:1 w serii wyszli także Chicago Blackhawks i Arizona Coyotes.

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 3:2 (2:0, 1:0, 1:1)
Dallas Stars - Colorado Avalanche 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) w serii 2:1 dla Montrealu
Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers 4:3 (2:1, 0:2, 2:0) w serii 2:1 dla Chicago
Florida Panthers - New York Islanders 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) w serii 2:1 dla NYI
Arizona Coyotes - Nashville Predators 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) w serii 2:1 dla Arizony