Liga Mistrzów: "Obywatele" wyeliminowali Real!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 07.08.2020, 22:55

Po spowodowanej pandemią przerwie powróciła Liga Mistrzów. Przed rozgrywanym w Portugalii turniejem "final 8", jaki wynikł z potrzeby zreorganizowania przerwanych zmagań, należy jeszcze dokończyć 1/8 finału. Manchester City na własnym stadionie nie dał sobie wyrwać awansu Realowi Madryt.

"The Citizens" marcowe starcie na Santiago Bernabeu wygrali 2-1. Dzięki temu do meczu na własnym stadionie przystępowali w dość komfortowej sytuacji. Na dodatek piątkowy mecz zaczął się dla podopiecznych Pepa Guardioli wyśmienicie. Bardzo ostry pressing gospodarzy poskutkował błędem Raphaela Varane'a i odbiorem Gabriela Jesusa. Brazylijczyk dograł do stojącego na piątym metrze Reheema Sterlinga spod linii końcowej. Anglik nie mógł zmarnować tak dogodnej sytuacji i już w 9. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nadzieję w serca kibiców "Królewskich" wlał Karim Benzema. W 28. minucie pewnym strzałem głową pokonał Edersona po dośrodkowaniu Rodrygo. Dzięki temu na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 1-1.

Wydawać by się mogło, że mający nadzieję Real rzuci się od początku drugiej połowy do ataku, jednak tak się nie stało. Pep Guardiola zdecydowanie wyszedł z założenia, że najlepsza obrona jest atak. To jego piłkarze zdecydowanie dominowali w drugiej połowie. I tę dominację w 68. minucie zaakcentował bramką. Znów gola gospodarzom "sprezentował' Raphael Varane. Zbyt lekko zgrał piłkę głową w kierunku Thibauta Courtoisa z czego skrzętnie skorzystał Jesus. Tym razem sam zwieńczył dzieło. Real nie był w stanie odpowiedzieć i musiał przełknąć gorycz porażki.

Manchester City – Real Madryd 2:1 (1:1) (4:2 w dwumeczu)

Bramki: 9' Sterling, 68' Jesus – 28' Benzema

City: Ederson – Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo – De Bruyne, Rodri (89' Otamendi), Gundogan – Sterling (81' D. Silva), Foden (67' B. Silva), Jesus

Real: Courtois – Carvajal (83' Vazquez), Varane, Militiao, Mendy – Modrić (83' Valverde), Casemiro, Kroos – Rodrygo (61' Asensio), Benzema, Hazard (83' Jović)

Żółte kartki: 81' Modrić

Sędziował: Felix Brych (Niemcy)