PreZero Grand Prix: złoto dla bydgoszczanek

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 07.08.2020, 23:37

Zakończył się kobiecy turniej PreZero Grand Prix. Miejsca na podium zajęły KS Pałac Bydgoszcz, #VolleyWrocław i Grot Budowlani Łódź.

Rywalizacja na gdańskiej plaży rozpoczęła się o godzinie 11. Choć mecz pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź a KS Pałacem Bydgoszcz trwał dwa sety, to był dość zacięty i wyrównany. Jednak przez cały czas to zespół z Bydgoszczy nadawał rytm temu pojedynkowi, a łodzianki próbowały dotrzymać kroku swoim rywalkom.

W drugim meczu półfinałowym gra toczyła się do trzech setów. Od pierwszej odsłony lepiej prezentowały się zawodniczki #VolleyWrocław, które co prawda raz były bliskie roztrwonienia początkowej przewagi, lecz później z nawiązką odrobiły stracone punkty. Drugi set należał jednak do pilanek. Na nic zdały się próby zakończenia spotkania bez rozgrywania tie-breaka - siatkarki ENEA PTPSu Piła doprowadziły do trzeciej partii, w której wyrównana gra toczyła się do stanu 4:3. Od tego momentu wrocławianki zdobyły 7 punktów z rzędu, co pozwoliło im na wygranie meczu i awans do finału.

Pierwszy mecz o miejsce na podium rozpoczął się pewnie dla zespołu z Łodzi. Początkowa pięciopunktowa przewaga nie zapewniła jednak bezproblemowej wygranej w inauguracyjnej partii - kropkę nad "i" łodzianki postawiły dopiero przy trzeciej piłce setowej. W drugiej partii mogliśmy obserwować bardziej wyrównaną grę pomiędzy oba zespołami. Co prawda PTPS mógł doprowadzić do kolejnego seta, ale siatkarki Grot Budowlanych rzuciły się w pogoń za rywalkami. Dzięki temu zdołały doprowadzić do wyrównania tuż przed kluczowym momentem seta (i zarazem meczu), po czym mogły się cieszyć z brązowego medalu.

Jak burza przez turniej finałowy przeszły bydgoszczanki. W dwóch rozegranych piątkowych spotkaniach nie straciły ani seta. Co więcej, jedyne spotkanie, które przegrały w całym cyklu, rozegrały z drużyną Enea PTPS Piła. Inaczej było w sobotnim finale. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz od pierwszej piłki rozpoczęły budowanie bezpiecznej przewagi, pozwalającej na spokojne prowadzenie swojej gry. Nieco więcej problemów z zachowaniem koncentracji pojawiło się w drugiej partii, w której wrocławianki dwukrotnie dogoniły drużynę przeciwną. Mecz zakończył się błędem dotknięcia siatki przez #VolleyWrocław i to KS Pałac Bydgoszcz cieszył się z historycznego triumfu w nowych, letnich rozgrywkach.