NBA: przełamanie Lakers, zwycięski rzut Kuzmy

• Data publikacji: 11.08.2020, 09:30

W jednym z ciekawszych spotkań ligi NBA Los Angeles Lakers spotkali się z Denver Nuggets. Zespół z Miasta Aniołów wygrał 124:121.

Los Angeles Lakers przegrali kolejne trzy mecze, więc ich forma pod koniec sezonu zasadniczego nie jest najlepsza. Zespół pewny pierwszego miejsca w Konferencji Zachodniej zmierzył się z trzecią ekipą tej części tabeli, Denver Nuggets. Całe spotkanie było bardzo wyrównane i nawet w ostatnich minutach nie można było powiedzieć, który z zespołów jest bliżej zwycięstwa. Przy stanie 120:121 Nuggets mieli rzuty wolne po faulu Kyle'a Kuzmy na P.J. Dozierze. Amerykański rozgrywający doprowadził do remisu. Chwilę później akcję Lakers rzutem za trzy zakończył Kuzma. Drużyna z Denver miała tylko 0,4 sekundy na wyrównanie, więc czasu było zbyt mało, aby odwrócić losy meczu. Najwięcej punktów (29) zdobył LeBron James, który dokładając 12 asyst, zanotował double-double.

W meczu na szczycie Konferencji Wschodniej Milwaukee Bucks zmierzyli się z Toronto Raptors. Koszykarze z Milwaukee już na pewno utrzymają pierwsze miejsce do końca sezonu zasadniczego, więc w ostatnich spotkaniach oszczędzają trochę sił. Potwierdza to także fakt, że dzisiejszy mecz przebiegał pod dyktando obrońców tytułu. Raptors prowadzili przez prawie cały czas gry i ostatecznie wygrali 114:106. Ciekawy przebieg miało starcie Utah Jazz z Dallas Mavericks. Jako pierwszy przewagę wypracował pierwszy z zespołów. W trzeciej kwarcie różnica wynosiła już 20 oczek, a ta część meczu zakończyła się wynikiem 100:88. Mavericks zaliczyli po krótkiej przerwie znakomitą serię i wyszli na prowadzenie 101:100. W końcówce także okazali się lepsi i triumfowali 122:114.

Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 128:101
Utah Jazz - Dallas Mavericks 114:122
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 106:114
Miami Heat - Indiana Pacers 114:92
Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 124:121