NHL: historyczny początek play-off

• Data publikacji: 13.08.2020, 09:18

Za nami dwa pierwsze dni fazy play-off rywalizacji o Puchar Stanleya. Do gry przystąpiły już wszystkie najlepsze 16 zespołów tego sezonu NHL. Najdłużej na lodzie przebywali hokeiści Tampa Bay Lightning i Columbus Blue Jackets, którzy zakończyli mecz dopiero w piątej dogrywce.

Fazy play-offy rozgrywane są na dwóch lodowiskach. Konferencja Wschodnia gra w Toronto, a Zachodnia rywalizuje w Edmonton. W pierwszym spotkaniu w Toronto zmierzyły się Tampa Bay Lightning i Columbus Blue Jackets. Zmagania w tej serii zapowiadały się bardzo ciekawie i potwierdził to pierwszy mecz. Pierwszą bramkę w play-offach w 3. minucie zdobył Pierre-Luc Dubois. Tym samym ekipa z Columbus wykorzystała przewagę. Kilka minut później wyrównał Brayden Point. Blue Jackets wrócili na prowadzenie pod koniec drugiej tercji po trafieniu Olivera Bjorkstranda. Tuż po przerwie wyrównał Yanni Gourde. Po 60 minutach regularnego czasu gry był remis. W dogrywce mijały minuty, a rozstrzygnięcia nadal nie było. Spotkanie zakończyło się dopiero w 11. minucie piątej dogrywki. Zwycięstwo Tampie po 130-minutowym maratonie zapewnił Brayden Point. Był to najdłuższy mecz w NHL w XXI wieku, a czwarty w historii pod względem długości. W tej rywalizacji padł także inny rekord. Bramkarz Blue Jackets, Joonas Korpisalo obronił aż 85 strzałów, co jest najlepszym rekordem ligi. Nie zdołał jednak uchronić swojej drużyny przed porażką. Kolejne mecze w tej serii zapowiadają się także pasjonująco.

Ze względu na przedłużenie tamtego spotkania na kolejny dzień przełożony został mecz Boston Bruins z Carolina Hurricanes. To spotkanie także zakończyło się w dodatkowym czasie gry, ale "już" na początku drugiej dogrywki. Po 60 minutach było 3:3, a decydujące trafienie dla Bruins zaliczył Patrice Bergeron. Na Zachodzie od porażki fazę play-off rozpoczęli obrońcy tytułu. St. Louis Blues przegrali 2:5 z Vancouver Canucks.

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Dallas Stars - Calgary Flames 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Boston Bruins - Carolina Hurricanes 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Washington Capitals - New York Islanders 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Colorado Avalanche - Arizona Coyotes 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
St. Louis Blues - Vancouver Canucks 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)