Fortuna Puchar Polski: Górnik lepszy od Jagiellonii

• Data publikacji: 13.08.2020, 23:45

W najciekawszym czwartkowym meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, Górnik Zabrze pokonał 3:1 Jagiellonię Białystok. Awans uzyskały też ekipy Zagłębia Lubin, Ślęzy Wrocław i Świtu Skolwin.

Od samego początku zabrzanie rzucili się do ataku i zdecydowanie przeważali. Efekty tego nadeszły po kwadransie gry, gdy do odbitej piłki dopadł Bartosz Nowak, przerzucił ją nad Xavierem Dziekońskim, a ta ugrzęzła w siatce. Później gospodarze spuścili nieco z tonu, co chcieli wykorzystać białostoczanie. Doskonałą do tego okazję mieli w 31. minucie, gdy strzelał Maciej Makuszewski, ale Martin Chudy odbił piłkę, do której dopadł jeszcze Jakov Puljić, lecz i on dwukrotnie nie potrafił jej wpakować do bramki. Jednak 120 sekund potem, Chorwat wyszedł sam na sam z bramkarzem Górnika i tym razem już nie się nie pomylił.

Po zmianie stron, gospodarze w przeciągu pięciu minut zdobyli dwa gole i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Najpierw, w 61. minucie Jesus Jimenez uniknął spalonego i sprytnym strzałem pokonał Dziekońskiego, a w 66. minucie, strzałem głową po dograniu z rzutu rożnego, wynik ustalił Paweł Bochniewicz.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

Bramki: 15' Nowak, 61' Jimenez, 66' Bochniewicz - 33' Puljić

Górnik Zabrze: Chudy - Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Pawłowski (58' Ściślak), Nowak (90' Hajda), Manneh (84' Bainović), Prochazka, Janza - Sobczyk (58' Krawczyk), Jimenez

Jagiellonia Białystok: Dziekoński - Olszewski, Arsenić (70' Augustyn), Tiru, Wdowik - Pospisil (87' Mystkowski), Romanchuk, Makuszewski (70' Wyjadłowski), Imaz, Prikryl (70' Camara) - Puljić (76' Bortniczuk)

Żółte kartki: 24' Manneh, 90+5' Wiśniewski - 3' Tiru, 54' Arsenić

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

.....

*Ślęza Wrocław 2:1 Wigry Suwałki

14', 63' Pisarczuk - 53' (sam.) Olejniczak

Lechia Zielona Góra 1:4 Świt Skolwin*

70' Kobusiński - 68' Nagamatsu, 80' Bil, 85' Filipowicz, 90' Babij

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 Zagłębie Lubin*

75' Drewniowski - 6' Żubrowski, 78' Bashkirov, 84' Bohar