NHL: kłopoty mistrzów

• Data publikacji: 15.08.2020, 09:58

Hokeiści St.Louis Blues nie najlepiej radzą sobie w pierwszej rundzie play-off Pucharu Stanleya. Dzisiaj po dogrywce przegrali 3:4 z Vancouver Canucks i w serii jest już 0:2.

W pierwszym meczu Vancouver Canucks wygrali 5:2 z St.Louis Blues. Tym razem kanadyjski zespół był także mocno zmotywowany do odniesienia zwycięstwa. Wynik w 8. minucie bramką po indywidualnej akcji w osłabieniu otworzył Bo Horvat. Canucks zwiększyli prowadzenie po golu w przewadze Tannera Pearsona w drugiej tercji. Jeszcze w tej samej odsłonie gry przewagę wykorzystali Blues. Tuż przed przerwą trafił Ryan O'Reilly. Kolejne trafienie, także w przewadze liczebnej, zanotowali Vancouver Canucks. Z najbliżej odległości krążek do bramki dobił Elias Pettersson. Kilka minut później gola kontaktowego zdobył Sammy Blais. Obrońcy tytułu do końca walczyli o doprowadzenie do dogrywki i to się opłaciło. Na 7 sekund przed końcem na 3:3 wyrównał Jaden Schwartz. W dogrywce zwycięskie trafienie dla Canucks zanotował Bo Horvat. Kanadyjczyk ponownie popisał się skutecznością w sytuacji sam na sam i zdobył swoją szóstą bramkę po restarcie ligi. W serii hokeiści z Vancouver prowadzą już 2:0.

Na prowadzenie 2:0 wyszli także Vegas Golden Knights. Reilly Smith zdobył zwycięską bramkę na 4:3 w dogrywce drugiego meczu z Chicago Blackhawks. Hokeiści Tampa Bay Lightning i Columbus Blue Jackets w drugim starciu spędzili na lodowisku dużo mniej czasu niż w pierwszym spotkaniu, które zakończyło się w piątej dogrywce. Ekipa z Columbus dzięki wygranej 3:1 wyrównała w serii.

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) 1:1 w serii
Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks 4:3 (2:0, 1:3, 0:0, 1:0) 2:0 dla Vegas
Boston Bruins - Carolina Hurricanes 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) 1:1 w serii
Dallas Stars - Calgary Flames 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Colorado Avalanche - Arizona Coyotes 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) 2:0 dla Colorado
Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) 1:1 w serii
St. Louis Blues - Vancouver Canucks 3:4 (0:1, 1:1, 2:1, 0:1) 2:0 dla Vancouver
Washington Capitals - New York Islanders 2:5 (1:0, 1:3, 0:2) 2:0 dla NYI
Calgary Flames - Dallas Stars 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) 2:1 dla Calgary