Liga Mistrzów: Bayern najlepszą drużyną Europy!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 23.08.2020, 22:50

Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain 1-0 w finale Ligi Mistrzów! Dająca triumf w Lizbonie bramkę zdobył Kingsley Coman. Królem strzelców turnieju został Robert Lewandowski, dla którego to pierwszy triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach.

W finale Ligi Mistrzów spotkały sie liczący na swój szósty triumf w tych rozgrywkach Bayern Monachium i marząca o pierwszym zwycięstwie ekipa Paris Saint-Germain. Mecz na stadionie w Lizbonie był rwany, ostry i bardzo taktyczny. Nie oznacza to jednak, że brakowało emocji. Choć w pierwszej połowie bramki nie padły, to obydwa zespoły miały dogodne okazje. Po stronie Bayernu Robert Lewandowski najpierw płaskim strzałem po ziemi uderzył w słupek, a później głową trafił z bliska w Keylora Navasa. Najlepszą okazją dla Paryżan, była natomiast ta Kyliana Mbappe. Francuz po błędzie Bayernu w defensywie miał przed sobą tylko Neuera, lecz, chyba zaskoczony tym że piłka znalazła się pod jego nogami, za długo zwlekał, by zagrozić bramce rywali. Ostatecznie na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie stopniowo coraz bardziej inicjatywę przejmowali podopieczni Hansa Flicka. Coraz częściej byli przy piłce, coraz dokładniej podawali, coraz bardziej zagrażali bramce Navasa. Efekty ich gra przyniosła w 59. minucie. Joshua Kimmich perfekcyjnie dośrodkował na głowę Kingsleya Comana, a ten z bliska z ostrego kąta trafił do siatki. Francuz, nota bene wychowanek PSG, zdobył jak się okazało zwycięską bramkę dla swojego zespołu. Mistrzowie Francji nie byli w stanie odpowiedzieć. Po zdobyciu gola Bayern nabrał luzu w grze i spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Thomas Tuchel i jego piłkarze musieli zatem przełknąć gorycz porażki.

Choć Robert Lewandowski nie zdobył w niedzielę bramki i nie pobił rekordu Cristiano Ronaldo w liczbie goli w jednym sezonie Ligi Mistrzów, to koronę króla strzelców rozgrywek zdobył. Został też drugim, po Johannie Cruyffie, piłkarzem, który w jednym sezonie do trypletu klubowego (liga krajowa, puchar kraju, liga mistrzów) dołożył koronę króla strzelców we wszystkich tych rozgrywkach.

Paris Saint-Germain – Bayern Monachium 0:1 (0:0)

Bramki: 59' Coman

PSG: Navas – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat (80' Kurzawa) – Herrera (72' Draxler), Marquinhos, Paredes (65' Veratti) – Di Maria (80' Choupo-Moting), Neymar, Mbappe

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (25' Sule), Alaba, Davies – Goretzka, Thiago (86' Tolisso), Gnabry (68' Coutinho), Muller, Coman (68' Perisić) – Lewandowski

Żółte kartki: 52' Paredes, 81' Neymar, 83' Silva, 85' Kurzawa – 28' Davies, 52' Gnabry, 56' Sule, 90+4' Muller

Sędziował: Daniele Orsato (Włochy)