NBA: Denver Nuggets nadal w grze

• Data publikacji: 26.08.2020, 09:31

Dzisiaj odbyły się dwa mecze pierwszej rundy play-off Konferencji Zachodniej. Denver Nuggets wygrali z Utah Jazz i doprowadzili do stanu 2:3. Trzecie zwycięstwo w serii zanotowali Los Angeles Clippers.

Utah Jazz prowadzili już 3:1 w serii i dzisiaj mogli zapewnić sobie awans do drugiej rundy. Początek meczu mieli bardzo dobry, bo prowadzili 16:6. Jednak pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 33:32 dla Denver Nuggets. W drugiej części gry Jazz ponownie odskoczyli na ponad 10 punktów i taki stan utrzymywał się do końcówki trzeciej kwarty. Nuggets zniwelowali straty i przed ostatnią odsłoną meczu przegrywali jedynie 82:86. To pozwalało im myśleć o odwróceniu losów spotkania. Na trzy i pół minuty przed końcem ekipa z Denver wyszła na prowadzenie 103:101, którego nie oddała już do końca. Nuggets wygrali 117:107 i doprowadzili do stanu 2:3 w serii. Liderem Denver Nuggets był Jamal Murray, który zdobył 42 punkty, z czego 33 w drugiej połowie.

W drugim spotkaniu Los Angeles Clippers zmierzyli się z Dallas Mavericks. W tej rywalizacji był remis 2:2. Mecz przebiegał pod dyktando zespołu z Miasta Aniołów. Pod koniec pierwszej kwarty Clippers wypracowali prawie 20-punktową różnicę, którą później powiększali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 154:111. Najwięcej punktów dla drużyny z Los Angeles rzucili Paul George (35) i Kawhi Leonard (32). Dwadzieścia dwa punkty dla Dallas zdobył Luka Doncić. Mavs ponownie musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Kristapsa Porzingisa.

Denver Nuggets - Utah Jazz 117:107 (33:32, 21:31, 28:23, 35:21) 3:2 dla Jazz
Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 154:111 (41:22, 35:30, 35:34, 43:25) 3:2 dla LAC