Koszykówka - Superpuchar Polski: Stelmet z trofeum!

• Data publikacji: 26.08.2020, 23:10

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra pokonali - 75:66 ekipę Anwilu Włocławek i zdobyli pierwsze w tym sezonie trofeum - Superpuchar Polski.

Stelmet Enea BC Zielona Góra 75:66 Anwil Włocławek (11:18, 19:13, 18:16, 27:19)

W Zielonej Górze, tuż przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi, w meczu o krajowy superpuchar spotkali się mistrz - Stelmet Enea BC Zielona Góra oraz zdobywca pucharu Polski - Anwil Włocławek. Górą w tym starciu okazali się gospodarze, a kluczem do zwycięstwa okazał się być rozkład sił i zadań na wszystkich zawodników. Jednak początek nie zapowiadał wcale sukcesu zielonogórzan, gdyż Anwil wygrał pierwszą kwartę - 18:11, ale na przerwę schodził już tylko z oczkiem zapasu - 31:30. Najwięcej popłochu siał Deishuan Booker, ale sam nie był w stanie pokonać Stelmetu. W kolejnej kwarcie miejscowi odbili skromne prowadzenie, zaś w ostatniej odsłonie dali popis skutecznej gry - 27:19, zapewniając sobie tym samym końcowy triumf - 75:66. Najlepiej punktującym z gospodarzy był Iffe Lundberg - 14 pkt., zaś po 11 pkt., zdobyli - Janis Berzins i Daniel Szymkiewicz.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Iffe Lundberg 14, Daniel Szymkiewicz 11, Janis Berzins 11, Blake Reynolds 9, Łukasz Koszarek 8, Marcel Ponitka 7, Geoffrey Groselle 7, Cecil Williams 6, Filip Put 2

Anwil Włocławek: Deishuan Booker 25, Ivica Radić 10, Przemysław Zamojski 8, McKenzie Moore 7, Krzysztof Sulima 7, Adrian Bogucki 3, Artur Mielczarek 2, Andrzej Pluta 2, Tre Bussey 2, Garlon Green 0, Walerij Lichodiej 0, Wojciech Tomaszewski 0