Radwańska uciekła spod topora! Polka w trzeciej rundzie

• Data publikacji: 26.06.2018, 18:00

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Eastbourne. Polka w drugiej rundzie pokonała Australijkę Darię Gavrilovą 5-7 7-6 (4) 6-0. Zwycięstwo rodziło się jednak w bólu, o czym mogą świadczyć dwie obronione piłki meczowe przez Polkę.

Mecz Radwańska rozpoczęła znakomicie i w pierwszym secie prowadziła już 4-1. Od tego momentu Gavrilova rozpoczęła skuteczną jak się później okazało gonitwę. Australijka wygrała cztery gemy z rzędu i prowadziła już 5-4. Radwańska w porę zareagowała wygrywając kolejnego gema i doprowadzając do remisu 5-5. W kolejnym gemie Gavrilova przełamała Radwańską, wyszła na prowadzenie 6-5, a następnie zakończyła seta przy własnym serwisie.

W drugim secie do stanu 5-5 nie mieliśmy żadnych przełamań. W jedenastym gemie drugiego seta Gavrilova była skuteczna przy serwisie Polki co skutkowało przełamaniem serwowaniem na mecz przez Australijkę. Radwańska walczyła w tym gemie jak lwica, obroniła dwie piłki meczowe i doprowadziła do tie-breaka. Decydująca odsłona meczu była wyrównana (3-3), jednak w późniejszej fazie tie-breaka to Radwańska była skuteczniejsza wygrywając do czterech i wyrównując stan pojedynku.

Trzeci set całkowicie rozstrzygnął się pod dyktando Radwańskiej. Polka zdominowała swoją rywalkę i przeważała w każdym elemencie tenisowego rzemiosła, dzięki czemu wygrała decydującego seta 6-0 i awansowała do trzeciej rundy.

Agnieszka Radwańska (Polska) - Daria Gavrilova (Australia) 5-7 7-6 (4) 6-0