EBL: zwycięstwo PGE Spójni Stargard na inaugurację

• Data publikacji: 27.08.2020, 20:55

Sezon Polskiej Ligi Koszykówki rozpoczęty. W inauguracyjnym spotkaniu PGE Spójnia Stargard wygrała 70:65 z Pszczółką Startem Lublin.

Liga koszykarska jako pierwsza w hali w naszym kraju rozpoczęła rozgrywki. Zmagania zostały zainaugurowane już pod koniec sierpnia. Pierwszy mecz sezonu odbył się w Stargardzie, gdzie PGE Spójnia podejmowała wicemistrza Polski, Pszczółkę Start Lublin. Ekipa z Lublina pozyskała w tym tygodniu sponsora tytularnego. Pierwsze punkty w sezonie zdobył Kacper Borowski. Lepszy początek meczu mieli jednak zawodnicy ze Stargardu. Po pięciu minutach prowadzili aż 17:5. Do końca pierwszej kwarty Pszczółka odrobiła część strat i przegrywała 18:21.

W drugiej części gry Spójnia wygrywała 27:20. Od tego momentu Sherron Dorsey-Walker zdobył 8 punktów z rzędu i goście wyszli na prowadzenie. Później byliśmy świadkami kolejnej serii, tym razem 10:0 ze strony PGE Spójni. Do przerwy było 42:32 dla gospodarzy. W pierwszych minutach trzeciej kwarty zespół z Lublina ponownie odrobił straty. Do końca tej części meczu Spójnia znowu wypracowała 6 punktów różnicy.

Sprawa zwycięstwa była jeszcze otwarta. Tym bardziej, że wicemistrzowie kraju na pięć minut przed końcem wyrównali na 61:61. Chwilę później z powodu pięciu fauli plac gry musiał opuścić lider gospodarzy, Ricky Tarrant. Podopieczni Jacka Winnickiego jednak w końcówce poradzili sobie lepiej od Pszczółki Startu. Na minutę przed końcem prowadzili 68:65. Potem w poczynania obydwu ekip wkradło się jeszcze więcej nerwowości. Dla gości szczególnie bolesny okazał się niecelny rzut Mateusza Dziemby na remis na pół minuty przed końcem. Na kilka sekund przed ostatnią syreną rzuty wolne miał Dorsey-Walker. Amerykanin nie trafił pierwszej próby, a przy zbiórce po specjalnie spudłowanym rzucie lepsi okazali się koszykarze Spójni, którzy wygrali 70:65.

Po 19 punktów zdobyli Ricky Tarrant (Spójnia) i Armani Moore (Pszczółka). Dwucyfrową zdobycz dla zwycięskiej ekipy zaliczyli także: Kacper Młynarski (14), Tomasz Śnieg (13) i Wayne Blackshear (10). Dla gości 14 punktów rzucił Kacper Borowski, który także zanotował pięć fauli. Słaby występ zaliczył Lester Medford, który zdobył zaledwie dwa oczka, a miał być liderem drużyny Davida Dedka. Kontuzji doznał Adam Kemp. Środkowy Pszczółki Startu dopiero dołączył do zespołu.

PGE Spójnia Stargard - Pszczółka Start Lublin 70:65 (21:18, 21:14, 13:17, 15:16)