EBL: zwycięstwa gospodarzy

• Data publikacji: 28.08.2020, 21:31

WKS Śląsk Wrocław wygrał z Enea Astorią Bydgoszcz, a GTK Gliwice pokonał Polski Cukier Toruń w meczach 1. kolejki Energa Basket Ligi. Tym samym po zwycięstwa sięgnęli dzisiaj gospodarze.

Dzisiaj rozegrano dwa kolejne spotkania 1. kolejki Energa Basket Ligi. Pierwsze z nich odbyło się we wrocławskiej Hali Orbita. Śląsk zmierzył się z Enea Astorią Bydgoszcz. Początek meczu był wyrównany, a gospodarze wypracowali dwucyfrową przewagę w drugiej kwarcie. Po 20 minutach było 46:35. Po zmianie stron różnica wzrosła do ponad 20 punktów, a Śląsk kontynuował skuteczną grę. Astoria nie była w stanie wejść na poziom, który prezentowali dzisiaj podopieczni Olivera Vidina. Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali 90:66. Liderami ekipy z Wrocławia byli Strahinja Jovanović (22 pkt.) i Garrett Nevels (20 pkt.). Z dobrej strony pokazali się także młodzi zawodnicy Śląska, w tym debiutujący syn Adama Wójcika, Jan, który rzucił 4 punkty. Najskuteczniejszy w ekipie gości był zdobywca 19 oczek Corey Sanders.

WKS Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 90:66 (22:18, 24:17, 19:16, 25:15)

Przed sezonem Polski Cukier Toruń miał spore problemy z powodu odejścia prezesa i dyrektora sportowego. Zespół objął Jarosław Zawadka. Torunianie nadal są w trakcie budowania ekipy i do Gliwic przyjechali tylko w dziesiątkę. Gospodarze od początku chcieli wykorzystać fakt osłabienia rywala. Szybko wyszli na prowadzenie 11:0. Torunianie zaczęli odrabiać straty i na początku drugiej kwarty nawet prowadzili. W kolejnej części gry ponownie widać było braki kadrowe Polskiego Cukru. GTK ponownie odskoczyło na ponad 10 punktów. Goście znowu zdołali zniwelować część strat. Jednak ostatnią kwartę gospodarze wygrali 24:14 i w całym meczu triumfowali 88:74. Gospodarze mogą być zadowoleni ze swoich kluczowych zagranicznych zawodników. Po 17 punktów zdobyli Terry Henderson i Jordon Vardano, a po 15 Martin Krampelj (także 10 zbiórek) i Joshua Perkins. Torunianom nie pomogły 24 punkty Damiana Kuliga oraz double-double Aarona Cela (po 11 pkt. i zb.)

GTK Gliwice - Polski Cukier Toruń 88:74 (22:16, 23:25, 19:19, 24:14)