PKO Ekstraklasa: pewny triumf Górnika na stadionie beniaminka

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 28.08.2020, 22:51

Beniaminek z Mielca nie sprawił niespodzianki. W pierwszym w tym sezonie meczu na własnym stadionie uległ 0:2 Górnikowi Zabrze. Gole dla zespołu z Górnego Śląska strzelali Paweł Bochniewicz i Alasana Manneh. Gospodarze nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę gości.

Po przyzwoitym początku sezonu w Płocku, gdzie podopieczni Dariusza Skrzypczaka zremisowali z Wisłą, a byli nawet bliscy wygranej, mecz ze znacznie silniejszym Górnikiem nie był dla drużyny z Podkarpacia udany. Po spokojnych 20 minutach zabrzanie zaczęli coraz bardziej ochoczo atakować. Ich starania przyniosły skutek w 36. minucie. Rafał Strączek kapitalnie interweniował przy strzale Jesusa Jimeneza posyłając piłkę poza boisko. Górnik rozpoczynał jednak od rzutu rożnego i piłkarze Marcina Brosza wykonali stały fragment gry skutecznie. Grający w ubiegłym sezonie w Stali Bartosz Nowak idealnie dośrodkował na głowę Pawła Bochniewicza, a kapitan zespołu ze Śląska mocnym uderzeniem trafił do siatki. Pozwoliło to zabrzanom zejść na przerwę prowadząc.

Już po dwóch minutach drugiej połowy prowadzący podwoili swoją przewagę. Dariusz Pawłowski ze skrzydła dograł do stojącego na 20. metrze Alasany Manneha. Gambijczyk popisał się natomiast cudownym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy w samo okienko. Strączek był w zasadzie bezradny. Choć próbował interweniować, to nie zdołał sięgnąć idealnie umieszczonej futbolówki. Od tego momentu goście nieco spuścili z tonu. Kontrolowali mecz i pilnowali swojego prowadzenia. Kolejne bramki w Mielcu nie padły.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)

Bramki: 36' Bochniewicz, 47' Manneh

Stal: Strączek – Flis, Kościelny (72' Zjawiński), Żyro, Getinger – Urbańczyk, Domański (60' Mak), Forsell (60' Tomczyk), Tomasiewicz (86' Sadłocha), Matras – Prokić (72' Wróbel)

Górnik: Chudy – Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Pawłowski (44' Bainović), Nowak (85' Hajda), Manneh, Prochazka, Janza – Jimenez, Sobczyk (56' Krawczyk)

Zółte kartki: 39' Kościelny, 78' Tomasiewicz – 38' Sobczyk, 58' Wiśniewski

Sędziował: Paweł Gil