EBL: Legia zdecydowanie lepsza od HydroTrucku

• Data publikacji: 30.08.2020, 17:02

Trwa pierwsza kolejka Energa Basket Ligi. Dzisiaj Legia Warszawa wygrała 79:57 z HydroTruckiem Radom.

W jedynym niedzielnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki spotkały się zespoły z województwa mazowieckiego. Legia Warszawa podejmowała HydroTruck Radom. Obydwa zespoły w przerwanym poprzednim sezonie zajęły miejsca w drugiej części tabeli. Na dodatek klub z Radomia zmaga się z problemami finansowymi. Faworytem meczu była Legia, która już po prawie 5 minutach objęła prowadzenie 13:2.

Na początku drugiej kwarty HydroTruck zmniejszył stratę do czterech punktów. Jednak warszawianie ponownie odskoczyli na dwucyfrową przewagę. Po 20 minutach było 41:28 dla gospodarzy. W trzeciej części meczu Legia powiększyła przewagę o kolejne 7 punktów. Tym samym na 10 minut przed końcem gospodarze prowadzili 62:42. Sprawa zwycięstwa była już praktycznie wyjaśniona. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:57.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Justin Bibbins, który zdobył 19 punktów. Dwucyfrową zdobycz w Legii zanotowali także Jamel Morris (16 pkt.), Jakub Karolak (12 pkt.) i Grzegorz Kamiński (11 pkt.). Najwięcej punktów dla HydroTrucku - 12 - rzucił Filip Zegzuła.

Dzisiaj miało się także odbyć spotkanie Asseco Arki Gdynia z Polpharmą Starogard Gdański. Spotkanie zostało przełożone z powodu przypadków zakażeń koronawirusem w ekipie Polpharmy. Jutro pierwszą kolejkę zakończy mecz Anwilu Włocławek z BM Arged Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Legia Warszawa - HydroTruck Radom 79:57 (25:18, 16:10, 21:14, 17:15)