Fortuna 1.Liga: mocny start Radomiaka, skromne zwycięstwo "Słoników"

• Data publikacji: 31.08.2020, 17:05

Za nami inauguracyjna kolejka nowego sezonu Fortuna 1.Ligi. Wysokie zwycięstwa odnieśli spadkowicze z PKO Ekstraklasy - ŁKS Łódź i Arka Gdynia, a także Radomiak Radom. My przyjrzeliśmy się starciom w Radomiu właśnie oraz Niecieczy.

Radomiak Radom 4:1 Widzew Łódź

46' Angielski, 50' Podliński, 73' Leandro, 90+4' Kozak - 4' Robak

Ubiegłoroczny beniaminek, który otarł się o awans do ekstraklasy - Radomiak, podejmował aktualnego beniaminka - Widzew. Spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco i w istocie takie było. Już w 4. minucie gry, prowadzenie dla łodzian zdobył doświadczony Marcin Robak i taki wynik utrzymał się aż do przerwy. Jednak po zmianie stron mieliśmy show w wykonaniu Radomiaka. Tuż po wznowieniu gry, gola na - 1:1 zdobył rezerwowy Karol Angielski, zaś cztery minuty później prowadzenie miejscowym dał Karol Podliński. Radomianie z biegiem minut rozkręcali się coraz bardziej, czego efektem było trafienie Leandro (tym razem nie z karnego) w 71. minucie. Natomiast "kropkę nad i", w piątej minucie doliczonego czasu gry postawił Miłosz Kozak.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Zagłębie Sosnowiec

51' Gergel

"Słoniki", udanie rozpoczęły sezon 2020/21 na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Zespół, który jeszcze niedawno walczył w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową, na inaugurację ograł Zagłębie Sosnowiec. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył kilka minut po przerwie Roman Gergel. Gospodarze wyraźnie dominowali, ale nie potrafili tego jeszcze bardziej udokumentować.

.....

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Chrobry Głogów 1:1 Korona Kielce

43' (k.) Ilków-Gołąb - 90' (sam.) Juraszek

GKS Tychy 0:0 Stomil Olsztyn

Puszcza Niepołomice 0:3 Resovia Rzeszów

25' (k.) Kubowicz, 47' Zalepa, 90+1' Twardowski

Górnik Łęczna 3:0 GKS Bełchatów

39' Sasin, 60' Śpiączka, 67' Goliński

Miedź Legnica 3:1 Sandecja Nowy Sącz

10', 45' Zapolnik, 40' Mijusković - 90+4' Ogorzały

Odra Opole 0:4 ŁKS Łódź

6' Trąbka, 43' Samu Corral, 71' Pirulo, 90+1' Sekulski

GKS Jastrzębie-Zdrój 0:4 Arka Gdynia

26', 39' Letniowski, 29' Mazek, 48' Drewniak