2 Liga: Wigry lepsze w derbach północy, falstart GKS-u

• Data publikacji: 31.08.2020, 18:30

Start nowego sezonu nastąpił również w drugiej lidze piłkarskiej. My przyjrzeliśmy się spotkaniom w Suwałkach oraz Krakowie, w których triumfowali gospodarze.

Wigry Suwałki 2:1 Olimpia Elbląg

10', 55' Gojko - 22' (k.) Wenger

Spadkowicz z Fortuna 1.Ligi - Wigry podejmował na inaugurację nowego sezonu drużynę, która walczyła w barażach o awans doń - Olimpię. W derbach północno-wschodniej Polski lepsi okazali się suwałczanie, którzy wygrali - 2:1, po dwóch trafieniach Denisa Gojko. Gola dla elblążan zdobył z rzutu karnego Kamil Wenger, ale na nic więcej gości nie było tego dnia już stać.

Hutnik Kraków 3:2 GKS Katowice

2' (k.) Stawarczyk, 20' (sam.) Dejmek, 45+1' Antoniak - 46' Kozłowski, 90' Urynowicz

Od falstartu sezon zaczęli piłkarze GKS-u Katowice, którzy jeszcze niedawno walczyli w barażach o awans. Na dzień dobry, podopieczni Rafała Górka przegrali w Krakowie z beniaminkiem - Hutnikiem. Już po 120 sekundach gry, wynik z rzutu karnego otworzył Piotr Stawarczyk. W 20. minucie zrobiło się - 2:0 dla Hutnika, po tym jak do własnej bramki trafił Radek Dejmek. Jeszcze przed przerwą krakowianie dołożyli trzeciego gola, a jego autorem był Przemysław Antoniak. Tuż po wznowieniu gry, podrażniony GKS wziął się do odrabiania strat, a na listę strzelców wpisał się nowy napastnik katowiczan - Filip Kozłowski. Goście próbowali szukać kolejnych okazji do zdobycia bramki, ale nie udawało im się to. Dopiero w samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył Marcin Urynowicz, ustalając rezultat na - 3:2.

.....

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Śląsk II Wrocław 0:1 Skra Częstochowa

32' Wojtyra

Motor Lublin 1:2 Znicz Pruszków

55' Ceglarz - 19' Machalski, 41' Kubicki

Bytovia Bytów 2:0 Olimpia Grudziądz

20', 40' Sezonienko

KKS Kalisz 2:0 Błękitni Stargard

63' Tunkiewicz, 90+3' Majewski

Stal Rzeszów 2:1 Górnik Polkowice

59' Pieczara, 88' (k.) Reiman - 43' Baszak

Chojniczanka Chojnice 4:2 Pogoń Siedlce

10' Skrzypczak, 17' Ziętarski, 40' Napolov, 58' Klichowicz - 31' (k.) Brodziński, 76' Olszewski

Sokół Ostróda 2:0 Lech II Poznań

49' Okuniewicz, 55' Zimmer