EBL: Anwil rozpoczyna ligowe zmagania od zwycięstwa

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 31.08.2020, 19:43

Anwil Włocławek zmazał nieco plamę po przegranym Superpucharze i zwyciężył zdecydowanie w meczu Energa Basket Ligi z BM Stalą Ostrów Wielkopolski, 90:71.

Nie bez powodu starcie Anwilu i Stali było stawiane, obok meczu Trefla ze Stelmetem, jako najciekawsze starcie pierwszej serii gier w Energa Basket Lidze. Pierwsze minuty spotkania były spektaklem, jakiego w tym roku na polskich parkietach jeszcze nie widziano. Główne role odgrywali w nim podopieczni Dejana Mihevca, którzy podczas premierowej kwarty mieli prawie 70-procentową skuteczność z gry. Najbardziej wyróżniającą się postacią był Deishuan Booker, dynamiczny Amerykanin, który podczas pierwszej połowy trafił wszystkie cztery swoje próby trójek.

Do znakomitego ataku włocławianie dokładali skuteczną obroną, w której prym wiedli młodzi Polacy. Wojciech Tomaszewski oraz Adrian Bogucki stanowili defensywny trzon Anwilu, który nie pozwalał Stali ani na moment myśleć o odrobieniu choćby połowy strat z pierwszej kwarty. Szczególne problemy z fizycznymi starciami z defensywą Włocławka mieli Josip Sobin oraz Chris Smith, przy których obecności na parkiecie Stal traciła najwięcej w stosunku do rozpędzonego faworyta.

Chwilę po przerwie z boiska po niesportowym faulu wyrzucony został Sobin i był to moment budzący największe emocje wśród kibiców. Sportowy poziom spotkania nieco spadł, a przewaga gospodarzy ustabilizowała się w granicach 10 punktów. Stal, kilkoma skutecznymi interwencjami w obronie, próbował jeszcze podnieść Shawn King, ale wtedy na parkiet powrócił Booker, który szybkimi punktami (w całym meczu zdobył ich 26) uspokoił grę i przypieczętował zwycięstwo ekipy z Włocławka.

U ostrowian, bez zaskoczenia, najlepiej punktującym graczem był James Florence (17 oczek), który chce aspirować o tytuł najbardziej wartościowego zawodnika całej ligi. Będzie mu jednak o to trudno, jeśli Stal będzie spotykać częściej drużyny podobne do Anwilu, w których oprócz znakomitych obcokrajowców, grę "trzymać" będą doświadczeni ligowcy, tacy jak Przemysław Zamojski czy Artur Mielczarek.

Anwil Włocławek - BM Stal Ostrów Wielkopolski 90:71 (34:25, 18:14, 15:20, 23:12)

Anwil: Booker 26, Radić 13, Green 9, Zamojski 8, Mielczarek 8, Tomaszewski 7, Lichodej 6, Bussey 4, Pluta 4, Sulima 3, Bogucki 2, Piątek 0

Stal: Florence 17, Smith 15, Rudd 7, Garbacz 7, Green 7, Ryzek 5, Mokros 5, King 5, Sobin 3