NBA: awans Denver Nuggets, emocje do samego końca

• Data publikacji: 02.09.2020, 09:10

Rywalizacja w serii Denver Nuggets z Utah Jazz dostarczyła emocji do ostatnich chwil decydującego siódmego meczu. Ostatecznie na turnieju w bańce w Orlando pozostaną koszykarze z Denver.

Przed zmaganiami pomiędzy Utah Jazz i Denver Nuggets spodziewano się wyrównanej gry i wielu zwrotów akcji. Rywalizacja na parkiecie potwierdziła te przypuszczenia. Pierwszy mecz po dogrywce wygrali Nuggets. Kolejne trzy spotkania należały do Jazz, ale zespół z Kolorado zdołał doprowadzić do decydującego siódmego meczu. Rozpoczął się on po myśli drużyny z Denver, która po 12 minutach prowadziła 26:21. W drugiej kwarcie utrzymywała się dwucyfrowa przewaga Nuggets. Wszystko zmieniło się na przełomie trzeciej i czwartej części gry. Zespół z Denver przez kilka minut nie mógł trafić do kosza rywali i od stanu 65:55 zrobiło się 65:68. Tym samym doszło do wyrównanej końcówki, która w siódmym meczu serii była jeszcze większą wojną nerwów. Na 48 sekund przed końcem na 78:78 trafił Rudy Gobert. W kolejnej akcji Nuggets odpowiedzieli za sprawą Nikoli Jokicia. Jazz mieli piłkę na zdobycie decydujących punktów. Jednak Donovan Mitchell stracił piłkę. Zespół z Denver ruszył z kontrą, ale nie wykończył jej Torrey Craig. Utah Jazz szybko ruszyli w drugą stronę i rzut za trzy punkty na wagę losów całej serii oddał Mike Conley. Po próbie zawodnika Jazz piłka zakręciła się na obręczy i nie wpadła do kosza. Tym samym Denver Nuggets wygrali 80:78 i triumfowali w serii 4:3. Najlepszym koszykarzem meczu był Nikola Jokić, który zaliczył 30 punktów i 14 zbiórek.

Nuggets z Jazz skończyli dopiero rywalizację w pierwszej rundzie, a Boston Celtics i Toronto Raptors rozegrali już drugi mecz półfinału Konferencji Wschodniej. Pierwsze spotkanie zdecydowanie wygrał zespół z Bostonu. Drugi akt rywalizacji drugiej rundy play-off był przez dłuższy czas wyrównany. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty Raptors wypracowali dwucyfrową przewagę. Celtics zdołali odrobić straty i w końcówce sami przejęli kontrolę nad meczem. Ostatecznie wygrali 102:99, ale w ostatniej akcję szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Fred VanVleet. Ekipę z Bostonu do zwycięstwa zaprowadził Jayson Tatum, który zdobył 34 punkty.

Denver Nuggets - Utah Jazz 80:78 (26:21, 24:15, 15:24, 15:18) 4:3 w serii dla Nuggets i awans
Toronto Raptors - Boston Celtics 99:102 (28:28, 20:22, 30:20, 21:32) 2:0 w serii dla Celtics